BIESZCZADY. "Stary niedźwiedź mocno śpi"

  • 06.01.2020, 09:03 (aktualizacja 06.01.2020, 13:52)
  • CRC

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY. "Stary niedźwiedź mocno śpi" fot. Kazimierz Nóżka Uchwycony moment zimowej, niedźwiedziej drzemki, przez znanego polskiego leśnika
W ciągu ostatnich kilku dni temperatury na terenach górzystych spadły poniżej 15 stopni, a wyższe partie pokrywa 20-30 cm białego puchu. Nie dziwne więc, że od kilku dni nie pojawiają się ślady niedźwiedzi, gdyż jak twierdzą leśnicy, zaszyły się w swych gwarach na sezonową drzemkę przy tak silnych mrozach.

Przed świętami Bożego Narodzenia, w kilku bieszczadzkich nadleśnictwach natrafiono na świeże tropy niedźwiedzi, a nawet można je było zobaczyć dzięki foto-pułapkom. Jednak od kilku dni nie widzi się aktywności tych dużych drapieżników. Pamiętajmy jednak, że nie miśki nie przesypiają całkowicie zimy, więc można je jeszcze spotkać wędrujące po lesie. Za jakiś czas w gwarach przyjdą na świat młode, ale niedźwiedzice wyprowadzą je po raz pierwszy dopiero w okolicach marca-kwietnia. Około 90 proc. polskiej populacji niedźwiedzi (ok. 200 osobników) bytuje głownie na terenach Bieszczad, Beskidu Niskiego oraz na Pogórzu Przemyskim.

CRC

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe