Kto rzeczywiście troszczy się o kościół i jego naukę?

  • 13.01.2020, 13:28 (aktualizacja 13.01.2020, 15:56)
  • mk

Podziel się:

Oceń:

Kto rzeczywiście troszczy się o kościół i jego naukę? materiały nadesłane
Walka o lekcje religii w szkołach gminy Ustrzyki Dolne ciągle trwa. Prowadzona jest w naszych kościołach oraz w naszych domach przy okazji wizyty duszpasterskiej.

Zbierane są podpisy w obronie religii w szkołach. Przy tym jednak wprowadza się często podpisujących w błąd informując ich, że Burmistrz Ustrzyk Dolnych chce wyrzucić religię ze szkół. Podkreślę jeszcze raz z całą stanowczością- nigdy nie było takiego zamiaru, aby wyrzucić lekcję religii ze szkół.

Trzeba również podkreślić, że Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam Szal nie wyraził zgody na mój wniosek, a co za tym idzie sprawa została zamknięta, ponieważ decyzja Arcybiskupa kończy postępowanie w tej sprawie.

A teraz kilka kolejnych faktów dotyczących tej sprawy:
1. 11.01.2020 r. o godz. 11.00 w salce przy Kościele Najświętszej Maryi Panny w Ustrzykach Dolnych Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego organizowało konferencję prasową "w sprawie sprzeciwu ograniczania katechezy w naszej gminie".
2. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego również było zaangażowane w zbieranie podpisów na listach. W zbieranie podpisów w różnych parafiach naszej gminy byli także zaangażowani radni Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych oraz Rady Powiatu Bieszczadzkiego z klubów radnych "Koalicja dla Bieszczad".
3. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgodnie z pełnym wyciągiem z Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrowane pod numerem KRS 0000735019 ma swoją siedzibę w Ustrzykach Dolnych, przy ul. Plac Chopina, w jednym z mieszkań (zobacz w KRS). Dokładnie pod tym samym adresem zarejestrowane jest Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady (nr KRS 0000603902), zaangażowane w lokalną politykę i sprawy samorządowe.
4. W skład Zarządu Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego wchodzą: Pęzioł Adam (Prezes Zarządu), Borgosz Kinga (Sekretarz), Przybyła Katarzyna (Skarbnik). W skład Zarządu Stowarzyszenia Nowoczesne Bieszczady wchodzą: Przybyła Jacek (Prezes Zarządu), Woźny Artur (Sekretarz), Kuc Arkadiusz (Skarbnik), Prasoł Zbigniew i Hawrylik Łukasz (Członkowie Zarządu).

Czy księża w naszych parafiach nie są wykorzystywani do realizacji określonych celów przez osoby zaangażowane w lokalną politykę? Czy wszystkich zbierających podpisy w tej akcji zależy na pewno na wierze i kierują się troską o kościół?
Odpowiedź na te pytania pozostawiam Państwu.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych
Bartosz Romowicz

mk

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
KS
KS 14.01.2020, 22:02
Manipulacja realizowana przez kościół wg wzorów TVP Info.
JA.
JA. 14.01.2020, 17:48
Ot, ciemny lud TO kupi.

Pozostałe