KŁOPOTY PBS: Czy na pewno nikt nie straci na restrukturyzacji Banku?

  • 17.01.2020, 14:13 (aktualizacja 29.01.2020, 10:07)
  • mk/crc

Podziel się:

Oceń:

KŁOPOTY PBS: Czy na pewno nikt nie straci na restrukturyzacji Banku? archiwum
Część depozytów jednostek samorządu terytorialnego, dużych firm i innych podmiotów nieobjętych gwarancjami zostaje w banku w restrukturyzacji w celu pokrycia strat i zostanie finalnie utracona

W przypadku przymusowej restrukturyzacji udziały członkowskie w PBS oraz jego obligacje zostają umorzone. Część depozytów jednostek samorządu terytorialnego, dużych firm i innych podmiotów nieobjętych gwarancjami zostaje w banku w restrukturyzacji w celu pokrycia strat i zostanie finalnie utracona. Pokrycie strat jest niezbędne, aby możliwe było zaangażowanie środków Funduszu. Natomiast depozyty do wysokości równowartości 100 tys. euro są niezmiennie gwarantowane przez BFG.

Depozyty klientów detalicznych, mikrofirm oraz MŚP mogą się czuć bezpiecznie, jednak nie tylko oni byli klientami Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, jak podaje radio RMF w tym banku funkcjonowało aż 88 tys. kont osobistych i 8 tys. kont biznesowych, takich jak większe firmy, samorządy miast, które gromadziły pieniądze w PBS. Czy oznacza to, że środki przepadną dla pokrycia strat restrukturyzacyjnych? 

mk/crc

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe