100 organizacji pozarządowych interweniuje w sprawie oddziału ginekologicznego w Ustrzykach Dolnych!

  • 21.01.2020, 09:15 (aktualizacja 23.01.2020, 13:29)
  • mk

Podziel się:

Oceń:

100 organizacji pozarządowych interweniuje w sprawie oddziału ginekologicznego w Ustrzykach Dolnych! archiwum List sygnuje 100 organizacji prawnoczłowieczych i kobiecych i ruchów nieformalnych z Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem.
Blisko 100 organizacji pozarządowych działających w obszarze praw kobiet zrzeszonych przy Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem interweniuje w sprawie zamknięcia oddziału ginekologicznego w szpitalu w Ustrzykach Dolnych!

Oddział Ginekologii w szpitalu w Ustrzykach Dolnych nie tylko zapewnia kobietom w ciąży opiekę i leczenie, ale także prowadzi profilaktykę chorób kobiecych. Na oddziale wykonuje się małe zabiegi lecznicze jak i duże operacje. Dzięki szerokiemu zakresowi usług medycznych oferowanych przez oddział, z pomocy mogą korzystać kobiety z różnymi schorzeniami.

Spowoduje to, że kobiety będą zmuszone jeździć kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego szpitala, co może skutkować dużym utrudnieniem w nagłych stanach dla kobiet w ciąży i wymagających szybkiej hospitalizacji z powodu chorób kobiecych.

Ponadto ten oddział jest najwyżej oceniany wśród oddziałów ginekologicznych w rejonie w kontekście opieki i warunków (monitoring dostępny jest na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku GdzieRodzic.info).

Pismo zostało skierowane do wiadomości:

  • Ministra Zdrowia,
  • Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Konsultanta wojewódzkiego ds. położnictwa i ginekologii
  • Ordynatora Oddziału Ginekologicznego w szpitalu w Ustrzykach Dolnych

 

Treść pisma Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem skierowanego do Marka Andrucha – Starosty Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych i Rady Powiatu Bieszczadzkiego jest dostępna TUTAJ ► List w sprawie zamknięcia porodówki w Ustrzykach Dolnych

My, organizacje członkowskie Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, oczekujemy zastosowania kroków przeciwdziałających ograniczeniu dostępności dla kobiet w ciąży dostępu do ochrony zdrowia i życia!

mk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe