PRZEMYŚL: W 2019 roku kryminalni poszukiwali 766 osób

  • 25.01.2020, 07:30
  • CRC

Podziel się:

Oceń:

PRZEMYŚL:  W 2019 roku kryminalni poszukiwali 766 osób KMP Przemyśl
Przemyscy mundurowi w 2019 roku poszukiwali 766 osób. Wśród zatrzymanych było 46 osób poszukiwanych listem gończym, 38 osób zaginionych oraz 39 nieletnich, którzy uciekli z ośrodków wychowawczych czy też oddalili się z domów. Zatrzymane zostały też osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

Przemyscy policjanci na co dzień realizując swoje obowiązki  sprawdzają osoby i prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i się ukrywają.

Gdy do przemyskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze dążą przede wszystkim do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego.

Często osoby, które w trakcie trwania procesu odpowiadają z wolnej stopy w chwili kiedy zapada wyrok i nadchodzi czas na stawienie się do zakładu karnego, już się tam nie zgłaszają. Wtedy rusza procedura wszczęcia poszukiwań za taką osobą. Realizowanie takich czynności to jedno z zadań dzielnicowych. Jako policjanci, najlepiej znają powierzone im rejony, dobrze wiedzą gdzie może ukrywać się osoba niestawiająca się do odbycia kary.

W niektórych przypadkach stróże prawa wszczynają poszukiwania za osobami nieletnimi. Dzieje się tak w sytuacjach, w których np. osoba nieletnia decyduje się na ucieczkę z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, z ośrodków socjoterapeutycznych, z domów dziecka i domów rodzinnych. Poszukiwania te oprócz podstaw prawnych mają na celu również troskę o bezpieczeństwo najmłodszych.

Przy zaginięciach przemyscy policjanci wspierani są miedzy innymi  przez Strażaków PSP,  Strażaków OSP, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i grupy ratownicze jak np. Storat czy PCK Przemyśl. W swoich działaniach wykorzystują psy tropiące, ratownicze, kłady, drony oraz kamery termowizyjne.

CRC

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe