Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  • 27.01.2020, 12:45
  • CRC

Podziel się:

Oceń:

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu Wikipedia Dzieci w obozie koncentracyjnym.
Jest to święto uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.

W ten sposób Zgromadzenie odrzuciło nieuznawanie Holocaustu jako wydarzenia historycznego. Data 27 stycznia dla tego święta nie jest przypadkowa - jest to rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau przez Armię Czerwoną w 1945 roku. W Polsce główne uroczystości odbywają się w Warszawie pod pomnikiem Bohaterów Getta oraz w samym Auschwitz-Birkenau.

Celem jest uwrażliwienie przyszłych pokoleń na problem Holokaustu i zapobiec tym samym aktom ludobójstwa w przyszłości. Zgromadzenie Ogólne wezwało również do przedsięwzięcia środków mobilizujących narody, aby podtrzymać pamięć i edukację na temat Holocaustu, by ten czas był dla wszystkich ludzi przestrogą przed nienawiścią, rasizmem i uprzedzeniami. 

CRC

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe