LESKO: Przebudowa Pomnika ,,W Hołdzie Poległych Milicjantów”

  • 30.01.2020, 12:33
  • CRC

Podziel się:

Oceń:

LESKO: Przebudowa Pomnika ,,W Hołdzie Poległych Milicjantów” Oficjalny fanpage Miasta i Gminy Lesko Pomnik poddany przebudowie.
W związku z licznymi pytaniami Mieszkańców Leska dotyczącymi przebudowy Pomnika ,,W Hołdzie Poległych Milicjantów” znajdującego się na działce nr ewid.667 w Lesku, uprzejmie informujemy iż wszelkie zmiany dokonywane w postumencie pomnika są wynikiem postanowienia z dnia 13 marca 2019 r. Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, który w wyniku przeprowadzonego postępowania stwierdził, że pomnik zalicza się do obiektów propagujących ustrój totalitarny.

W wyniku prowadzonej korespondencji uzgodniono pozostawienie bryły pomnika z usunięciem wieńczącego pomnik symbolu orła bez korony, zastąpieniem dotychczasowego napisu nowym o treści PAMIĘCI POLEGŁYCH I POMORDOWANYCH W WALKACH Z OUN-UPA W LATACH 1944-1947 SPOŁECZEŃSTWO LESKA, umieszczenie na tablicy powyżej napisu orła nawiązującego do obowiązującego godła Państwa Polskiego oraz usunięcie tablicy w wymienionymi, z imienia i nazwiska funkcjonariuszy MO.
Uprzejmie informujemy, że wszelkie prace, które w chwili obecnej trwają przy pomniku są działaniem wynikającym z konieczności wykonania postanowienia i dostosowania go do zapisów ustawy. Urząd Gminy próbował zachować pomnik w obecnym stanie, władze gminy z Burmistrzem na czele uważają, że niszczenie pomnika to równoczesne niszczenie historii lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej. Niestety, musieliśmy się jednak dostosować do ustawy i decyzji IPN.

 

Źródło: Miasto i Gmina Lesko

CRC

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ojtam
Ojtam 30.01.2020, 16:11
Obyśmy tego Cezik doczekali.
Cezik
Cezik 30.01.2020, 13:40
Kiedyś tak będą znikały pomniki smoleńskie...

Pozostałe