BIESZCZADY. Ekstremalne szkolenie strażników granicznych [FOTO+VIDEO]

  • 31.01.2020, 16:03
  • CRC

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY. Ekstremalne szkolenie strażników granicznych [FOTO+VIDEO] BiOSG Straż graniczna odbyła ekstremalne szkolenie.
Dobiegło końca szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z górskich placówek w Bieszczadach. Mundurowi doskonalili umiejętność poruszania się na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych w trudnych warunkach panujących zimą na granicy państwa.

Pięciodniowe szkolenie było dedykowane funkcjonariuszom z bieszczadzkich placówek SG (Wetlina, Ustrzyki Górne, Stuposiany), którzy na co dzień ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Trudne warunki występujące zimą wymagają od mundurowych wyjątkowych umiejętności, w tym sprawnego wykorzystania nart i skuterów śnieżnych.

 

 

Była to 15 edycja szkolenia zorganizowanego w Bieszczadach. Narty skiturowe oraz skutery śnieżne są w warunkach zimowych często podstawowym sprzętem służącym do patrolowania granicy.

16 strażników granicznych pod okiem instruktorów narciarstwa doskonaliło i utrwalało umiejętności przetrwania w trudnym, górskim terenie zimą. Odbyły się także zajęcia z nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych oraz zasad działania w hipotermii. Wspólnie z ratownikami GOPR-u doskonalono umiejętności udzielania pierwszej pomocy w górach. Specyfika podkarpackiej granicy, także od strażników granicznych wymaga wiedzy i umiejętności niezbędnych w akcjach ratujących ludzkie życie.

Szkolenie było doskonałą okazją treningu jazdy na niedawno zakupionych skuterach śnieżnych. Jest to niezawodny sprzęt w sytuacjach kiedy funkcjonariusze szybko muszą dotrzeć w trudno dostępne punkty na granicy państwa.

CRC

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe