BIESZCZADY: Oblodzone szlaki. Pokrywa śnieżna nawet do 120 cm!

  • 08.02.2020, 12:30
  • mk

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Oblodzone szlaki. Pokrywa śnieżna nawet do 120 cm! archiwum
Wszystkie szlaki na terenie Parku są drożne, miejscami zawiane świeżym śniegiem i oblodzone. Występuje nierównomierna pokrywa śnieżna, której grubość wynosi od 10 do 90 cm a miejscami do 120 cm.

Warunki do uprawiania turystyki pieszej są trudne. W górach panuje drugi (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się wymaga odpowiedniego sprzętu, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego, odpowiedniego wyboru trasy oraz zachowania elementarnych środków bezpieczeństwa na wszystkich stromych stokach. Prosimy o rozwagę przy planowaniu górskich wędrówek i uwzględnienie wydłużonego czasu przejścia.
Pamiętajcie, że na terenie Parku poruszamy się tylko po oznakowanych szlakach turystycznych ze względu na możliwość zabłądzenia.

W dniu 07.02.2020 r. szlak czerwony Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch był zamknięty przez kilka godzin. W tym czasie służby terenowe oznaczyły drzewa zagrożone złamaniem lub powaleniem z powodu dużego obciążenia śniegiemSzlak został ponownie otwarty dla turystów. Drzewa szczególnie niebezpieczne oznakowane są taśmą ostrzegawczą.

Ścieżka przyrodniczo-historyczna w dolinie górnego Sanu jest niedostępna ze względu na brak możliwości dojazdu samochodem osobowym do parkingu w Bukowcu.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem na terenie BdPN obowiązuje całkowity zakaz zjazdów.

W okresie zimowym wstęp do Parku jest nieodpłatny. Staramy się utrzymać w stanie odśnieżonym parkingi w Wołosatem, Brzegach Górnych, na Wyżniańskim Wierchu oraz w Ustrzykach Górnych. Opłaty zgodnie z cennikiem, który obowiązuje w okresie zimowym. Nieodpłatnie udostępniamy toalety przy parkingu w Wołosatem oraz trzy suche toalety alpejskie – Przełęcz Wyżna – szlak w kierunku Połoniny Wetlińskiej, Przełęcz Bukowska oraz w Wetlinie Starym Siole – szlak w kierunku Przełęczy Orłowicza. W związku z koniecznością utrzymania przejezdności drogi dla służb w Wołosatem obowiązuje zakaz parkowania (patrz znaki drogowe). Samochody nie mogą przeszkadzać w zimowym utrzymania drogi wojewódzkiej ani też blokować zatoki dla autobusów. 

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym: ►TUTAJ

 

Źródło: BPN

mk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Grażyna
Grażyna 08.02.2020, 15:56
i ponownie piękne Bieszczady na zdjęciu

Pozostałe