BIESZCZADY: Nieprzejezdna droga do Starego Łupkowa [FOTO]

  • 21.02.2020, 08:59 (aktualizacja 01.03.2020, 18:03)
  • mk

Podziel się:

Oceń:

BIESZCZADY: Nieprzejezdna droga do Starego Łupkowa [FOTO] fot. Nadesłane przez czytelnika
Otrzymaliśmy sygnał od naszego czytelnika odnośnie drogi do Starego Łupkowa, czytelnik pisze, że droga jest kompletnie nieprzejezdna.

Szanowna Redakcjo

Proszę o interwencję.

Budowa gazociągu powoduje całkowite zniszczenie drogi z Nowego Łupkowa do Starego Łupkowa i nie możliwości przejechania autem osobowym. Na rozmiękczonej drodze powstają koleiny nawet do 50 cm głębokości, które uniemożliwiają przejazd autem osobowym. Ciężarówki na wąskiej 4 km górzystej i krętej drodze nie mają się gdzie minąć i podczas spotkania, cofanie jednej z nich trwa bardzo długo – przez co droga blokuje się nawet na ponad godzinę. Goście nie mogą do nas dojechać, a i sami mamy problem z wydostaniem się do sklepu czy pracy. W sytuacji zagrożenia życia musiał być wzywany GOPR, aby pomógł przy transporcie, bo było pewne, że karetka nie dojedzie. Listonosz nie dostarczył ważnych dokumentów z banku, tylko wystawił adnotacje nadawcy „brak możliwości dostarczenia przesyłki”. Kurierzy również obawiają się dowozić paczki, aby auto nie zagrzebało się w błocie.

To nie jest droga, którą można jeździć – tylko plac budowy. Przejazd zabłoconą drogą powoduje ubrudzenie auta, które nadaje się tylko do myjni.

Sołtys ma obietnicę, że droga zostanie całkowicie naprawiona. Ale co przez czas budowy gazociągu?

 

Przesyłam zdjęcie (z dn. 11.02.2020 r.) zablokowanej drogi na górce, gdzie pod górę wjeżdżała ciężarówka z przyczepą wioząca tłuczeń i koparkę, a naprzeciwko pługo-piaskarka, która musiała cofać około kilometr z zakrętami pod górę i w dół, aż pod cmentarz.

 

Budimex powinien zaprzestać korzystania z drogi natychmiast i zabezpieczyć powierzchnię np. płytami betonowymi oraz wykonać mijanki.

mk

Zdjęcia (4)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Szczupak
Szczupak 22.02.2020, 06:05
Bez problemu tam przejeżdżam 😅
Moje autko taką drogę zjada na śniadanko jak Reksio swoją szyneczkę 🤣
Iljad
Iljad 21.02.2020, 12:55
Moja foka by przesunela sie przez to jak pingwiny po lodzie
Harry
Harry 21.02.2020, 11:02
Droga jest w fatalnym stanie! Jeśli w ogóle można obecnie nazwać ją drogą.. Jeśli pojazd zostanie uszkodzony, to na kogo wystawić fakturę?!!
gość gminy
gość gminy 21.02.2020, 10:00
mimo wszystko są plusy tej sytuacji. Należy ich zmusić stosowną umową do odbudowy drogi na Ich koszt, a nadto gmina będzie mieć większe środki z podatku, który corocznie zasili jej budżet, a wówczas może już nie będzie taką biedną?

Pozostałe