Ludzie uwięzieni na wyciągu narciarskim Kiczera Ski [FOTO]

  • 22.02.2020, 10:02 (aktualizacja 01.03.2020, 18:02)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

Ludzie uwięzieni na wyciągu narciarskim Kiczera Ski [FOTO] fot. Patryk Oberc Na zdjęciu akcja ratownicza w wykonaniu strażaków z OSP Niebieszczany
W środę (19 lutego 2020) na terenie Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach Górnych, odbyły się ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób uwięzionych na wyciągu narciarskim.

W ćwiczeniach wzięli udział pracownicy wyciągu, ratownicy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Krosno" oraz strażacy z 3 jednostek OSP z terenu gminy Rymanów, tj. Posada Dolna, Rymanów i Sieniawa oraz OSP Niebieszczany.

Symulowana awaria systemu napędowego wyciągu  może zdarzyć się w każdej chwili. Niemożliwość uruchomienia kolejki wymaga ewakuacji pasażerów kolejki poprzez użycie drabin rozstawnych oraz technik ratownictwa wysokościowego.

Ratownicy wysokościowi doskonalili swoje umiejętności z wykorzystaniem technik linowych, drabin, pasów (uprzęży) ratowniczych i liny zabezpieczającej. najszybszych działań ewakuacyjnych.

PO

Zdjęcia (17)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe