V Zimowe Manewry Grup Poszukiwawczych Bukowiec - Jamna 2020 [FOTO]

  • 24.02.2020, 12:47 (aktualizacja 24.02.2020, 13:28)
  • PO

Podziel się:

Oceń:

V Zimowe Manewry Grup Poszukiwawczych Bukowiec - Jamna 2020 [FOTO] fot. Patryk Oberc Zespół z OSP Niebieszczany
V edycja Zimowych Manewrów Grup Poszukiwawczych Jamna 2020 odbyła się w dniach 21 - 23 lutego 2020 na malowniczym pogórzu Rożnowskim w miejscowości Jamna. Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo zadań, pozorowanych akcji, ćwiczeń i wykładów, nie zabrakło również aktywności dla czworonożnych ratowników.

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” powiedział Johann Wolfgang von Goethe i trudno się nie zgodzić z tymi słowami. Dlatego ubiegły weekend (21-23 luty) czterej ratownicy Sekcji Ratowniczo-Poszukiwawczej OSP Niebieszczany a zarazem grupy STORAT wraz z kilkunastoma grupami ratowniczo- poszukiwawczymi z całej Polski wzięli udział w V Zimowych Manewrach Grup Poszukiwawczych Bukowiec - Jamna 2020 organizowanych przez Grupę Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. 
 

Zapytaliśmy prezesa OSP Niebieszczany Grzegorza Klechę o wrażenia z manewrów.

- Podczas tych manewrów oprócz doskonalenia swoich umiejętności związanych z poszukiwaniem osób zaginionych w terenie otwartym oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy mogliśmy również doskonalić swoje umiejętności min. w poruszaniu się samochodami terenowymi w ciężkich warunkach leśnych albo pokonywać przeszkody terenowe za pomocą improwizowanych ,,mostów linowych'' . Intensywnie szkolili się również czworonożni ratownicy oraz kandydaci na takowych  wraz ze swoimi przewodnikami. Manewry te to także ciekawe prezentacje np. ta przedstawiona przez p.Krzysztofa Puwalskiego twórcę i pierwszego dowódcę Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM, kilkukrotnego uczestnika misji w Iraku i Afganistanie.
Na zakończenie odbył się również bieg na orientację podczas którego na poszczególnych punktach były do wykonania dodatkowe zadania . No i ta kapela góralska...Kto nie był niech żałuje. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie a wszystkim uczestnikom za super spędzony czas. Do zobaczenia !!! (może też w Niebieszczanach ?) - relacjonuje Grzegorz Klecha. 

PO

Zdjęcia (102)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe