Reklama

Akcja "Nocne liczenie bezdomnych" zakończona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 15 lut 2019 09:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z 13 na 14 lutego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w całym kraju przeprowadzona została akcja liczenia bezdomnych. Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych jest realizowane co 2 lata. W te działania zaangażowali się również policjanci, którzy docierali do miejsc, gdzie przebywają osoby dotknięte bezdomnością.

Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędne do podejmowania wszelkich działań mających na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności w Polsce. Uzyskane dane pomogą kreować lokalną politykę społeczną w tym zakresie. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wystosowała pismo do prezydentów, burmistrzów i wójtów miast oraz gmin województwa podkarpackiego z prośbą o koordynację działań związanych z przeprowadzeniem kolejnego badania liczby osób bezdomnych, w którym zobowiązała do wyznaczenia gminnego koordynatora badania oraz powołania zespołu zadaniowego ds. ustalenia liczby osób bezdomnych na terenie danego miasta lub gminy.

W sprawne przeprowadzenie zadania zaangażowano wszelkie dostępne służby: pracowników policji, straży gminnej lub miejskiej, centrów zarządzania kryzysowego, pracowników ośrodków pomocy społecznej, pracowników placówek noclegowych dla osób bezdomnych, pracowników organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla osób bezdomnych oraz wolontariuszy.

W trakcie prowadzonej akcji, funkcjonariusze przemyskiej komendy wspólnie  ze strażnikami miejskimi przeprowadzali wśród bezdomnych rozmowy ankietowe, które miały przybliżyć przyczynę bezdomności. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że najczęstszą przyczyną bezdomności jest brak miejsca zatrudnienia, a co za tym idzie, brak środków finansowych na wynajem bądź kupno mieszkania. Drugą ze wskazanych przyczyn jest konflikt rodzinny, wyjście z zakładu karnego, uzależnienia, zadłużenia i eksmisje.

Wśród 8 osób bezdomnych, do których dotarli policjanci, żadna nie wyraziła chęci przyjęcia pomocy w formie noclegu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.