Reklama

Reklama

BIESZCZADY. Uwaga! Remonty na szlakach! [FOTO]

Opublikowano: wt, 30 cze 2020 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 29 czerwca rozpoczął się remont odcinka szlaku z Bukowego Berda w kierunku zejścia na Przełęcz Goprowską. W ramach podjętych prac zabezpieczona zostanie powierzchnia kopuły szczytowej. Na stromym odcinku zejścia wbudowany zostanie krótki odcinek progów przeciwerozyjnych, dzięki którym usunięty zostanie luźny (niebezpieczny) rumosz skalny. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o przestrzeganie poleceń służb terenowych.

Reklama

Działania związane z rewitalizacją Bukowego Berda obejmą również demontaż starszych zabezpieczeń, montaż taśm ochronnych na kopułach i wychodniach skalnych oraz montaż wysokich barier drewnianych na stromych odcinkach szlaku. Pamiętajmy, że bariery taśmowe nie służą do podtrzymywania. Służą one kanalizacji ruchu turystycznego oraz ochronie cennych i rzadkich siedlisk przyrodniczych, które ulegają wydeptywaniu przy schodzeniu ze szlaku.

Obszary rozdeptane w okolicy kopuły 1313 m n.p.m. zabezpieczone zostaną poprzez reorganizację kopuły, zabezpieczenia taśmowe oraz wykonanie podsadzeń w miejscach najmocniej uszkodzonych.

Dodatkowo w górnym odcinku piętra leśnego szlaku żółtego z Mucznego na Bukowe Berdo wbudowane zostaną stopnie kamienne ułatwiające podejście w okresie deszczowym.

 

Prace realizowane w powyższej lokalizacji wykonywane są w ramach projektu: „Wykonanie kompleksowej rewitalizacji szlaków pieszych Bieszczadzkiego Parku Narodowego w celu wzmocnienia ochrony ich otoczenia przyrodniczego w latach 2017-2020.”

 

Źródło: BdPN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.