Reklama

BIESZCZADY: Zobacz wirtualną Chatkę Puchatka!

Opublikowano: sob, 9 maj 2020 11:47
Autor:

BIESZCZADY: Zobacz wirtualną Chatkę Puchatka!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odpowiadając na prośby wielu turystów, miłośników Bieszczad - w celu zachowania sentymentalnego wymiaru schroniska, którego współgospodarzem (do roku 2016) był m.in. Pan Ludwik Pińczuk, na zlecenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego powstała wersja 3D tego obiektu.

Autorem opracowania jest firma J&R Kraczek z Zamościa. Do „Chatki” można także wejść wirtualnie. Przebudowa „Chatki” trwa, będziemy Was informować o zakończeniu kolejnych etapów prac. Pamiętajcie o zmianie przebiegu szlaków na Połoninie Wetlińskiej od strony Przełęczy Wyżnej! Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Z serdecznym turystycznym pozdrowieniem

Dyrekcja BdPN

 

Najwyżej położone schronisko w Bieszczadach (1228 m n.p.m.). Leży pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały na Połoninie Wetlińskiej. Zostało wybudowane po II wojnie światowej przez wojsko i służyło jako posterunek obserwacyjny. W 1956 roku budynek został przejęty przez Okręg PTTK w Rzeszowie. Jako całoroczny obiekt z obsługą działało od 1967 roku. Dzierżawcą i ajentem schroniska był przez długi czas Ludwik Pińczuk. Obiektem zarządzała spółka Bieszczadzkie Schroniska i Hotele Górskie PTTK z siedzibą w Sanoku.

Od 2015 roku obiektem zarządza Bieszczadzki Park Narodowy, który w 2017 roku w związku z ze złym stanem technicznym obiektu i brakiem rozwiązań sanitarnych zdecydował się na jego gruntowną przebudowę. Prace ruszyły w maju 2020 roku i potrwają do końca 2021 roku. Prace są finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj Podkarpackiego, Budżetu Państwa i środków własnych Parku. Równolegle rekultywacji podlegać będzie otoczenie przyrodnicze schroniska, by spełniało wymogi przyjęte w Parkach Narodowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Ustrzyczanka

    Chwała BdPN za to, że podjął decyzję o uporządkowaniu terenu i budowie nowego schroniska-będzie pięknie! I co najważniejsze uporządkowane zostaną sprawy ściekowe-to co było urągało wszelkim normom sanitarnym.