Reklama

Bieszczadzka „Wataha” na gali premierowej w Warszawie

Opublikowano: sob, 30 lis 2019 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 listopada na zaproszenie HBO 7-osobowa delegacja Bieszczadzkiego Oddziału SG uczestniczyła w uroczystej premierze trzeciego sezonu serialu Wataha w reżyserii Olgi Chajdas i Kasi Adamik.

Łącznie w premierze wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy SG z całej Polski na czele z Zastępcą Komendanta Głównego gen. bryg. SG Wioletą Gorzkowską.
Premiera miała miejsce w Muzeum POLIN w Warszawie. 
Galę premierową rozpoczął występ Tarkowski Orkiestra z towarzyszeniem Chóru Cerkwi Uspeńskiej i gościnnym udziałem Anny Karwan. Zaprezentowany tam został fragment ścieżki dźwiękowej serialu autorstwa Łukasza Targosza. Następnie zaproszeni goście obejrzeli dwa odcinki trzeciego sezonu. 
Na premierze zgromadzili się licznie przybyli aktorzy i twórcy filmu m.in.  Olga Chajdas, Kasia Adamik, Aleksandra Popławska, Leszek Lichota, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Borys Szyc, Olga Bołądź.
W trakcie grali producent filmu Bogumił Lipski publicznie zwrócił się do przedstawicieli Straży Granicznej z podziękowaniem za udzielone wsparcie w produkcję filmu.
Zdjęcia do filmu realizowane były od początku lutego do połowy czerwca bieżącego roku (2019), głównie w Bieszczadach.
Do realizacji kultowego serialu udostępniono pomieszczenia służbowe w Placówce SG w Stuposianach oraz Ustrzykach Górnych, gdzie toczyły się główne wątki filmu.
Realizowano także zdjęcia na terenie przejścia granicznego w Krościenku i na tzw. zielonej granicy w okolicy Przełęczy Bukowskiej oraz w obrębie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Na planie filmowym pojawiły się najnowsze pojazdy które są w dyspozycji bieszczadzkiego OSG – terenowe, patrolowe, obserwacyjne, schengenbusy, quady oraz  skutery śnieżne.
Funkcjonariusze mieli również okazję w czasie wolnym od służby wystąpić w roli statystów. Występowali w obowiązującym dla formacji umundurowaniu SG 14.
 
Zakres udziału naszej formacji w fabularnym projekcie WATAHA był realizowany w oparciu o Porozumienie nr 11 Komendanta Głównego Straży Granicznej z ATM Grupa S.A. z dnia
6 lutego 2019 roku
3 grudnia w programie telewizyjnym kanału Polsat będzie można obejrzeć pierwszy odcinek I sezonu serialu WATAHA kręconego w Bieszczadach. Zobaczymy go o godz. 20.30.
Telewizyjna premiera trzeciego sezonu Watahy jest zaplanowana w HBO i HBO GO na 6 grudnia br.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.