Reklama

Reklama

Burmistrz wygrał w sądzie z właścicielem sanockiego portalu

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 21:01
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Burmistrz wygrał w sądzie z właścicielem sanockiego portalu - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Zawsze będę walczył z wszelkimi przejawami hejtu i nietolerancji - zapowiada Tomasz Matuszewski. Burmistrz Sanoka właśnie wygrał batalię, którą toczył z wydawcą lokalnego portalu. Samorządowiec, po prawomocnym wyroku sądu, zabiera głos i komentuje sprawę, o której w ostatnim czasie było głośno w sieci. Poniżej oświadczenie burmistrza.

Chciałbym w tym miejscu poinformować o ważnym dla mnie wydarzeniu. Myślę, że jego znaczenie i wymowa będą istotne dla każdego przyzwoitego człowieka. Walczę i będę bowiem zawsze walczył z wszelkimi przejawami hejtu i nietolerancji. Nie ma dla takich zjawisk mojej akceptacji
Jak być może niektórzy z Państwa wiedzą, wytoczyłem sprawę karną przeciwko Panu Tomaszowi Ś. o zniesławienie i znieważenie. Początkowo Sąd Rejonowy w Sanoku, a w ubiegłym tygodniu ostatecznie i prawomocnie Sąd Okręgowy w Krośnie, zgodnie stwierdziły, że Pan Tomasz Ś. właściciel firmy medialnej prowadzącej znany i uważający się zapewne za opiniotwórczy sanocki portal, jest winnym tego, że umieścił w przestrzeni publicznej treści, które nie polegały na prawdzie i rażąco naruszały moje dobra osobiste.

Co wymowne, miało to miejsce właśnie na portalu. Przyznacie Państwo, że sytuacja ta jest co najmniej bulwersująca. Oto bowiem sam właściciel bierze sprawy w swoje ręce i sam sprowadza się do roli zwykłego hejtera. W tle całej sprawy zaś moja decyzja o zaprzestaniu dalszego wydawania publicznych pieniędzy na ten portal. Nie podjąłem batalii sądowej w tej sprawie dla własnej satysfakcji. Mam nadzieję, że wyrok w mojej sprawie przyczyni się do postawienia twardych granic mowie nienawiści, jaka od długiego czasu znajduje ujście na portalu sanockim, którego właściciel został ostatecznie uznanym winnym, ujmując to najogólniej, zwykłą niegodziwość.

Taka sytuacja może spotkać każdego z Państwa. Należy z tym walczyć, dbajmy o swoje dobre imię, dbajmy o poszanowanie dla drugiego człowieka i prawo do odmienności poglądów. Dyskutujmy, ale z kulturą i pod własnym nazwiskiem. Uważam, że nie ma do powiedzenia nic ten, kto nie ma odwagi jawnie wyrażać swoich poglądów a stać go jedynie na anonimowy hejt. Jeżeli właściciel portalu osobiście pisze obraźliwy komentarz, to należy wątpić w to, że pojawiające się na tym portalu anonimowe wpisy pod tekstami tam publikowanymi są tylko i wyłącznie wypowiedziami osób bezinteresownie przejętych sprawami miasta, regionu, mieszkańców.

Nie uwierzę w to, że sytuacja, która stała się moim udziałem, była przypadkowa czy incydentalna. Widzę w tym zaprogramowane działanie. Manipulowanie opinią publiczną kosztem rzetelnego przekazu medialnego to praktyka naganna. Zadaję sobie przy tej okazji pytanie, jak przy tym traktować tych wszystkich, w tym kilku znanych lokalnych polityków, którzy tak chętnie goszczą i wypowiadają się na łamach portalu sanockiego. Czy fakt, że właściciel tego portalu został skazany za przestępstwo, którego charakter w sposób oczywisty podważa wiarygodność i uczciwość przekazu, zawartego na tym portalu im nie przeszkadza? Mnie byłoby zwyczajnie wstyd.

Wielu z Państwa pyta mnie, dlaczego nie współpracuję z portalem Pana Tomasza Ś. Myślę, że opisana sprawa i oszczędności idące w setki tysięcy, tyle bowiem za mojego poprzednika wydano publicznych pieniędzy w ramach umów z portalem Pana Tomasza Ś. są wystarczającą odpowiedzią. Zgodnie z zapadłym prawomocnym wyrokiem Sądu, Pan Tomasz Ś. powinien przeprosić mnie oficjalnie na swoim portalu. Jak dotąd tego nie uczynił...

Tomasz Matuszewski burmistrz miasta Sanoka

Aktualizacja:

Oficjalne przeprosiny ukazały się na wspomnianym wyżej portalu dzień po publikacji tego tekstu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (23)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Brawo burmistrz!

  Na eSanok, 6 czerwca2017 pojawiła sie informacja, że portal powiadomił prokuraturę : "...Zawiadomienie dotyczy osoby lub osób, które dokonują wpisów nawołujących do nienawiści i obrażających uczucia religijne, co stanowi naruszenie art. 196 i art. 256 kk." "...Czujemy się więc zobligowani, by nadać bieg sprawie, tak by niezależne organy państwa oceniły, czy te działania są czynami zabronionymi..." Można by słusznie rzec: Nosił wilk razy kilka..."

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Ms

  Redakcja moze zajmie sie tym tematem??? //wiadomosci.onet.pl/rzeszow/niebieszczany-kolejny-wypadek-soltys-walczy-o-budowe-chodnikow/s900r1g.amp

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Iwan

  Korso moze poinformujecie mieszkancow na co przeznaczane sa srodki z budzetu miasta promocji z tej kadencji? Moze przedstawicie wzrost zatrudnienia w urzedzie miasta? Moze poinformujecie o sytuacji finansowej gazety miejskiej?

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  Edward

  panie burmistrzu dlaczego i za co pan wypowiada się o poprzedniku? Przecież dzieki Niemu pan zaistnial pan jest. Przeciez pana kierowniczke biura bronil na sesjach byla szefowa tygodnika z tego co wiadomo a to później.. nie ma pan szacunku pokory ? Nawet na pogrzebie pan sie nie pojawil. Proponuję pomyslec i nabrać dystansu i zrobic rachunek sumienia.

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -2

  Zenek

  Korso wydawalo sie ze jestescie portalem w miare normalnym, a tymczaaem ten artykul pokazal swoje. Po co sie daliscie wciągnąć w macki buki i reszty?

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -2

  Bufon

  A ja jestem ciekaw kto placi za zglaszanie komentarzy, apropo kampanii jeszcze troche i kopary ludziom opadna jak wyjdzie do czego aniołki spod namiotow byly zdolne.

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -9

  Rejtan

  Ciekaw jestem kto 2 lata temu stał za mową nienawiści i hejtem płynącymi z wlepek rozklejanych po mieście z wizerunkiem Pana Pióro?

  • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -1

   Gibon

   Dokładnie. Bardzo dobre pytanie. Mam nadzieję, że Sanoczanie i nie tylko nienawem albo w odpowiednim czasie sie dowiedzą.

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -12

  wolność słowa

  Czego coraz bardziej boi się Matuszewski ? Mam nadzieję że korso i esanok niebawem to wyjaśnią

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -11

  Czytelnik

  Korso po co Wam ten smród ? Nie lepiej robić swoje ? Kiedyś gazeta/portal wręcz niezależna a dziś ? No pupilki jak Tygodnik. Nie pchajcie się w politykę bo staniecie sie drugim esanokiem gdzie klikalność stała się jedynym piorytetem.

 • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -2

  leon

  Dobre, jak w "Samych swoich" - Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Stop hejtowi!!!

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -9

  Anonim

  Jak ogólnie wiadomo trudno w tzw. Niezależnych sądach o biblijne Prawo i Sprawiedliwość o czym zapewne przekonał się Pan Tomasz Święch. Wystarczy pooglądać program KASTA

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -9

  anonim bo nikt mi nie zabroni

  Ale na portalu esanok.pl od lat wypowiadali się tacy politycy jak Europoseł Bogdan Rzońca czy europoseł Poręba. Obecnie są życzenia Marszałka Ortyla czy Europosła Rzońcy . Rozumiem że tak bardzo boli burmistrza Matuszewskiego to, że wypowiadają się radni Miklicz który obnaża prawdę o tym co złego dzieje się w Sanoku i dziać będzie ? Wypowiadają się bardzo duża ilość radnych i polityków i nikt nie ma monopolu na prawdę ?

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -13

  Czego boi się wladza

  Oglądalność portalu eSanok. Pl w listopadzie 2020: Liczba sesji (odwiedzin): 2 033 534 Liczba odsłon: 4 391 725 Liczba unikalnych użytkowników: 930 128

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -8

  Ot tak

  Gdyby nie pan Tadeusz Piuro to w Sanoku nawet nie było by porżądnej oprawy świątecznej.

 • 10 miesięcy temu | ocena +12 / -6

  eŻenada

  Panie Tomaszu Ś. jesteś Pan śmieszny tak jak ten Pana portalik z którego nieustannie są usuwane komentarze. I to wcale nie obraźliwe komentarze tylko niezgodne z linią propagandową. Te obraźliwe i chamskie często sobie wiszą o ile są wymierzone we właściwym kierunku. Do tego jakieś szurskie artykuły nie związane z miastem na pierwszej stronie. W życiu bym żadnej reklamy nie wykupił w tym "chlewie".

 • 10 miesięcy temu | ocena +7 / -10

  Stop cenzurze mówi Tomasz Święch nie pozwolimy tłamsić niezależnych mediów

  Stop cenzurze mówi Tomasz Święch Nie pozwolimy tłamsić niezależnych mediów i wolności słowa w Sanoku

 • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -17

  Tomasz Święch

  Wielki bój Matuszewskiego o komentarz na esanok.pl . Oto czym zajmuje się Matuszewski burmistrz niespełna 40 tysięcznego miasta i jakie to wielkie problemy trapią burmistrza miasta Sanoka? Matuszewski powinien wyjaśnić sprzedaży Sosenek w kontekście budowy mostu za 65 milionów do tych Sosenek i uzasadniać ewentualnych strat jakie poniosło miasto i Sanoczanie w związku z niezwykłym trybem sprzedaży Sosenek i wiele innych spraw w tym lawinowo narastające zadłużenia miasta Sanoka a nie zasłaniać się śmiesznym komentarzem. Może Matuszewski wyjaśni też szerokiej publice dlaczego niezawisły sąd w tej sprawie bał się przesłuchać europosła Porębę i europosła Rzońce i kilkunastu innych świadków obrony . Sprawę kierujemy do sądu kasacyjnego - a kontekst sprawy wyjaśnimy szerzej niebawem w tym treść komentarza o który byłem oskarżony . Nieudolne próby manipulacji opinią publiczną otoczenia obecnej władzy jak sądzę trzeba będzie szeroko wyjaśnić i gruntownie podejść do wielu zagadnień trapiących miasto Sanok pod Pana nieudolnymi rządami zdaniem wielu Sanoczan . Czy Matuszewski myśli że w Sanoku jest tylko miejsce dla Tygodnika Sanockiego gdzie jest określony dobór kadr i treści. Pragnę przypomnieć że portal esanok funkcjonuje w Sanoku od ponad 15 lat lat i wpisał się w jego krajobraz czy to się Matuszewskiemu podoba czy nie . Pozdrawiam serdecznie czytelników Tomasz Święch

 • 10 miesięcy temu | ocena +14 / -7

  ***** ***

  Nie zesrajcie się obrońcy Tomaszka Ś.

 • 10 miesięcy temu | ocena +11 / -11

  Kazek prywatny hejter.

  Jeden coś tam napisał, drugi sie obraził bo tamten ruszył wielkie ego, sprawa trafiła do sądu i teraz ten co napisał ma przeprosić ze uraził ego. Tak się zachowują faceci ? Prawdziwy facet wali w ryj a nie płacze po sądach. Dziecinada. Panie burmistrzu 3 rok kadencji a osiągnięć zero. Nie wstyd Panu ? Tyle było obiecanek pod namiotem. Kiedy chcesz Pan to spełnić ? Mam głęboką nadzieje ze przy następnych wyborach Sanok dostanie burmistrza czynu a nie słowa. Pozdrawiam i proszę pamiętać, walimy w ryj a nie do sądu.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -9

  Anka

  Tak? A za czyje pieniadze?

 • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -20

  Albert

  Panie Tomaszu Ś jestesmy z Panem. Ten kto jest mądry a jest ich coraz wiecej doskonale wiedza o co chodzi. Szanowna redakcjo a moze artykul o bylej naczelnej szefowej biura ktora tez przegrała w sądzie i byly przeprosiny?

 • 10 miesięcy temu | ocena +9 / -15

  Wyborca

  Sąd sądem ale to wyborcy mają ten ostateczny głos a głosą są takie że to jedyna kadencja obecnego burmistrza.