Reklama

Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać

Opublikowano: czw, 18 mar 2021 09:40
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać - Zdjęcie główne

dr Włodzimierz Bodnar | foto redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niejednokrotnie pisaliśmy o walce przemyskiego dr Włodzimierza Bodnara o pacjenta. Niestrudzony, wciąż przypomina lekarzom, rządowi oraz ministerstwu zdrowia, że przede wszystkim liczy się ludzkie zdrowie. Prosił nie raz, aby pozwolić mu być po prostu lekarzem i nie mieszać w jego działania polityki.

19 stycznia 2021 Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wymijająco wypowiadał się w wywiadach na temat amantadyny. Dodatkowo twierdził, że to ogromne nieszczęście, że ludzie leczą się m.in. amantadyną i przez takie leczenia trafiają w ciężkim stanie do szpitala. Doktor Bodnar zadał mu szereg pytań:

Panie Ministrze, mam ogromną prośbę. Proszę się pochwalić, jakie Pan leczenie obecnie rekomenduje i czy Polacy mają faktycznie dostęp do lekarza. Jak Pan pomógł Polakom, którzy nie brali żadnych leków (zgodnie z rekomendacjami) i czekali na Pana pomoc, by w końcu umrzeć w szpitalu. Lub po cichu, w samotności i żalu w swoim domu. Nie otrzymując żadnej pomocy. 

Jedyne co Państwo zrobili to nałożenie na nich kwarantanny, nasyłanie służb sanitarnych i policji w celu ich pilnowania. Wytworzono strach, by nie mogli opuścić domu pod żadnym pozorem, bo grozi im wysoka kara. Tu muszę przyznać, że cel został osiągnięty. Chorzy boją się wyjść do lekarza, który i tak zamknął przed nimi drzwi przychodni, tracą zdrowie i w konsekwencji życie. Czego efektem jest dzienny licznik ‘zgonów’, który tak szczytnie jest publikowany?

 

Amantadyna nie szkodzi a leczy

Włodzimierz Bodnar obserwuje, co dzieje się w mediach ogólnopolskich i stwierdza, że nadawane są ciągle wypowiedzi ekspertów, m.in. profesora Simona, który twierdzi, że amantadyna powoduje niebezpieczne mutacje wirusa SARS-CoV-2. Zaznacza, że te wiadomości i stwierdzenia są niepoparte żadną wiedzą naukową i przekazywane są zupełnie bezrefleksyjnie. Doktor pyta się także, w jaki sposób amantadyna ma wpływ na mutację koronawirusa, skoro podobno na niego nie działa?

Tu padają twarde stwierdzenia ze strony pulmonologa z Przemyśla: 

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć publicznie, że w naszym kraju ani na całym świecie mało komu zależy na leczeniu ludzi chorych na COVID-19. Podawanie ciągle statystyk o liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest jedynym i najważniejszym argumentem do zamknięcia wszystkiego. W tym całej gospodarki, bo przecież ludzie umierają. A jak wygląda leczenie, dostęp do służby zdrowia – wielu z nas może przekonać samemu.

Miałem jeszcze złudzenia, że uda się pokazać, że choroba jest łatwa do leczenia i mimo wielu świadectw skutecznego wyleczenia amantadyną nic nie mogę zrobić. Spotkałem się z komentarzami, że sam mogę zrobić badania kliniczne i udowodnić skuteczność. Niestety, według prawa, osoba prywatna, ani przychodnia nie może zgodnie z przepisami takich badań prowadzić – tak wynika z procedur Komisji Bioetycznej. Można posunąć się dalej z wnioskami, że tutaj wcale nie chodzi o leczenie.

Doktor przypomina, że zamyka się wszystko dla naszego dobra. Wprowadza się dalsze zakazy i niszczy wszelkie przedsiębiorstwa, a ludzie tracą wszystko i zaraz nie będzie czego ratować. Zniknie wszelka przedsiębiorczość. Pozostaną jedynie wielkie korporacje i drobni rzemieślnicy, którzy będą na ich łasce. To w zasadzie już się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Europę. Klasa średnia przestała istnieć w zaledwie rok, w Hiszpanii jej poziom spadł do tego z 1990. Czyli 30 lat dobrobytu.

Apeluję o rozsądek!

Ja, jako obywatel tego kraju nie zgadzam się z taką polityką. Apeluję jeszcze raz o głos rozsądku. Apeluję w szczególności do mojej grupy zawodowej – do LEKARZY. Obecnie zamknięte przychodnie, to tylko przyczółek do dalszych zmian. To wystarczy, by posunąć się dalej, aby Was można było zamknąć raz na zawsze a średni wiek lekarzy rodzinnych to 60-65 lat. Mogą być wprowadzane coraz to nowe regulacje, których finalnie przychodnie nie będą w stanie spełnić. Na przykład świadczeń kompleksowych, czy obowiązek podlegania pod inne jednostki. Brzmi nieprawdopodobnie? O tym już się mówiło rok temu, zachęcam do lektury artykułu z Gazety Prawnej z 27.02.2020: Szpitalny zamach na autonomię lekarzy rodzinnych, gdzie w zamyśle szpitale mają przejąć leczenie w ramach POZ.

Dziwię się więc grupie zawodowej lekarzy, która jest tak zastraszona. Obudźcie się, bo za chwilę nikt z Was nic nie będzie mieć do powiedzenia. Zaczniecie pracować w korporacjach. Będziecie mieć do wyboru tylko jeden zakład. I aby pracować gdzie indziej, będziecie musieli uzyskać na to zgodę. I nie, nie utrzymacie się z gabinetów prywatnych, bo nie będzie Was stać na konkurencję z korporacją – popatrzcie na inne branże. Jeśli teraz nie pomożecie innym, to w przyszłości nikt Wam nie będzie w stanie pomóc. Otwórzcie się, zacznijcie leczyć pacjentów. To pomoże w pokonaniu tej sztucznie utrzymanej pandemii.

 

Ta pandemia ma trwać i trwać im o to chodzi!

Padają odważne słowa z ust Przemyślanina, że na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać. Bo jest to jeden ze sposób na utrzymanie wysokiej inflacji, przez co Państwa sztucznie zaniżają swój dług PKB. Kosztem oszczędności społeczeństwa (w tym ujemne stopy procentowe), które topnieją w oczach i tracą w ten sposób na wartości. Jednocześnie następuje przejmowanie za bezcen wiele gałęzi gospodarki, za dodrukowane wcześniej pieniądze. Zyskują banki i wielkie korporacje, zaś całe majątki tracą średnie i małe firmy oraz jednostki - ostrzega Włodzimierz Bodnar.

Dlatego apeluję do Polskiego Rządu o racjonalne i mądre podejście, nie uleganiu presji międzynarodowej i dyrektywom, które nikomu nie służą a przyczyniają się do zniszczenia naszej gospodarki. Takie próby i spekulacje odbywały się już w przeszłości. Zdecydowanie polecam lekturę artykułu 29.11.2009 z “Tygodnika Przegląd” pod tytułem “Kto zarabia na grypie”.

Nie łudźcie się, że cokolwiek zostanie otwarte. Że zaczną ponownie uczyć dzieci w szkołach, czy przestaną ograniczać dostęp, choćby do kościoła. Zresztą za chwilę i tak zostaną puste. Kwestia czasu, kiedy i tak Was zlicytują nie zostawiając Wam niczego, zgodnie z prawem.

- kończy swoje rozważania Włodzimierz Bodnar pulmonolog, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (50)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +6 / -2

  Han79

  Zastosowałem lek polecony przez doktora dla siebie i rodziny... Pomogło... Od kilku miesięcy czujemy się dobrze. Mało tego, nie dopadlo nas żadne inne przeziębienie w tym sezonie. Pozdrawiam doktora Bodnara i dziękuję. Ta pandemia to manipulacja!!!

 • 8 miesięcy temu | ocena +8 / -2

  vbn

  to wszyscy wiemy co ten doktor mówi tylko pytam dlaczego jeszcze się na to godzimy gdzie związki zawodowo kiedy wkońcu ktoś poderwie społeczeństwo by ruszyć i zatrzymać tych zbrodniarzy

 • 8 miesięcy temu | ocena +14 / -2

  Waldemar

  Czas na zmianę, ministrem zdrowia odpowiedzialny za walkę z pandemią covin powinien zostać Dr.Bodnar człowiek który od roku jest na pierwszej lini frontu. Powinien dostać takie kompetencje żeby mógł odsunąć nieudolnych profesorów i ekspertów którzy są winni zaniechania leczenia.

 • 8 miesięcy temu | ocena +10 / -2

  WALDEMAR.

  Zakłamanie obecnego ministra jest wielkie ,jest to człowiek który w Grudniu powiedział że za kilka tygodni dowiemy się o skuteczności leczenia amatandyną i takie polecenia wydał odo dzisiaj nie wdrożono badań. Mówi że dopuszczono do sprzedaży amatandynę , ale ja mając receptę dowiedziałem się że jest do sprzedania tylko pacjentom ze stwierdzoną c... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +12 / -1

  dr Gibasiewicz

  Te słowa kieruję do dziennikarzy dopuszczonych na konferencje prasowe Rządu - proszę powiedzcie Ministrowi, a przy okazji Polsce, że dzięki amantadynie ludzie na covid nie muszą umierać. Co Pan na to?! Każdego dnia Min. Zdrowia wystawia 400-500 aktów zgonu, a gdyby w stanie wojny dopuścił ten lek ludzie by żyli! To jest zbrodnia na narodzie. Należ... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +20 / -0

  Anna

  Minister zdrowia powinien być ukarany ! Ja mieszkam w Niemczech i przez cała pandemie gabinety lekarskie były czynne ! Lekarze wysyłali listy elektroniczne do pacjentów aby badali się okresowo , aby osoby z chorobami przewlekłymi regularnie się badali ! Nie było i nie ma czegoś jak leczenie zdalne !!!!

 • 8 miesięcy temu | ocena +44 / -2

  Ewabonie

  Panie doktorze jest wzorem, jest Pan wielki , przerósł Pan profesorów, wszystkich , polskich dygnitarzy - decydentów. Pana poświęcenie, walka, odwaga, empatia, wiedza i służba dla naszego zdrowia jest w dzisiejszej Polsce ewenementem, a powinna być normalnością. Dziękuję Panie doktorze i życzę dużo zdrowia i siły, wszyscy Polacy Pana wspierają.

 • 8 miesięcy temu | ocena +38 / -3

  Okin

  Dr Bodnar to taki Judym naszych czasów.

 • 8 miesięcy temu | ocena +54 / -3

  Zocha

  Jedyny mądry człowiek w Polsce. Jedyny który próbuje ostrzec ludzi ale oni nie słuchają. Boze ratuj!

 • 8 miesięcy temu | ocena +52 / -5

  Irena

  Dr Bodnar to wielki Polak i patriota oraz bardzo mądry lekarz.

 • 8 miesięcy temu | ocena +34 / -4

  Don Cezar

  Bardzo ważny artykuł. W walce z covid nie ma burzy mózgów, a tylko jedna szkoła walki. Lobbyści koncernów farmaceutycznych postawili na szczepionki. Leków typowych nie ma,ale są które mogą dużo pomóc a czasem zapobiec powiklaniom ciężkim. Wiele razy komentowałem o amantydynie na stronie przychodni Dr. Bodnara.

 • 8 miesięcy temu | ocena +51 / -5

  Zbynek

  Prawie wszystko się zgadza,, bo jeśli idzie o rząd to nie ma co apelować o ich rozsądek. Nie wierzę że tam nikt nie wie o co chodzi w tej przeciągającej się w nieskończoność pandemii. Wielu ekspertów od zarządzania i ekonomi posiada rząd więc dobrze wiedzą czym to się skończy, tyle że oni mają już zabezpieczoną przyszłość. Powinniśmy wyrzucić z umy... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +26 / -11

  Ja

  To jest wojna ludzie. Tyle ze bez rozlewu krwi. Planowana dlugie lata. Zaoraja wolnosc bez uzycia sily. Jedynym sposobem na odzyskanie wolnosci beda wojny domowe a potem światowa dzięki ktorej losy tocza sie juz swoją drogą a nie sterowane zza ekranu. Przykre ale prawdziwe. Świat dlugo juz byl za spokojny a historia pokazuje ze w kazdym stuleciu ... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +15 / -15

  dana

  Też się nad tym zastanawiałam, dlaczego chcą zniszczyć te małe przedsiębiorstwa. Ale jak dostali w łapę dużo więcej kasy za to by zniszczyć gospodarkę w Polsce, aby wykupić ją mogli amerykanie, jak wykupują afrykańską ziemię i inne tereny. Po co im kasa od tych przedsiębiorstw dużo mniejsza? Zgadza się to, żeby przejąć kontrolę nad całym światem. K... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +7 / -111

  pol81

  Amantadyna ok? oczywiscie że działa. Ale gość plecie straszne bzdury że państwu zależy na zniszczebiu klasy średniej i małych przedsiebiorstw. To właśnie dzięki nim do budżetu zawsze wpływało najwięcej podatków bo klasa srednia jes motorem napędowym każdej gospodarki. Facet może i inteligentny ale pełen sprzcznosci

  • 8 miesięcy temu | ocena +10 / -3

   :)

   I myślisz, że ktoś kto ma kilkuletnią kadencję o tym myśli? Oczywiście, że nie. Myśli tylko o tym, co tu i teraz i nie zastanawia się nad tym, że później nie będzie wpływu do państwowej kasy. Ważne, że w tej kadencji jak najwięcej wpłynie na jego konto.

  • 8 miesięcy temu | ocena +21 / -3

   Lukas

   Bzdura klasa srednia na szubienice kopletny brak wiedzy z Twojej strony a NWO to nowy porządek i całkowite przejęcie kontroli !!

  • 8 miesięcy temu | ocena +26 / -2

   Ja

   I dalej będzie wpływać tylko nie prywatny przedsiębiorca będzie właścicielem firmy tylko państwo. Państwo co intratniejsze kąski weźmie dla siebie i będzie działało jak firma. Juz powstał państwowy holding hotelowy, to co myślisz że będą budować hotele, nie wykupią po taniości, bo teraz wielu sprzeda w kryzysie. Będzie komuna państwowy korporacy... Rozwiń

   • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -1

    starsza osoba dobrze pamieta

    tylko w komunie bedziesz pracował 5godzin na kg kurczaka tak lak w latach 70-tych pracowali i to nie na najnizszej pensji

  • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -1

   Ania

   Dochód gwarantowany i korpo świat. To nas czeka

  • 8 miesięcy temu | ocena +37 / -0

   Łukasz

   To się przejdź po sklepach i zobacz jaki jest ruch w małych punktach, jestem handlowcem i od stycznia jest coraz gorzej. Nawet najlepsi klienci zanotowali straty że dokładam do interesu. Wiem że to przeciw logice że rząd zarabia na małych firmach, ale czy teraz jest coś robione logicznie? Czy obostrzenia są logiczne? A jeśli rząd przejmie małe fi... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +31 / -4

  19

  Chcą, żebyśmy poumierali.!!!!

 • 8 miesięcy temu | ocena +39 / -10

  Koleś

  Kilka tysięcy wyleczonych amantadyną nie przemawia covidianom do rozumu? Religia covidiańska za bardzo weszła z TV

 • 8 miesięcy temu | ocena +8 / -69

  Ziom

  Pytanie czy pan doktor leczy za darmo i skąd ma tyle amantadyny w swojej teczce z wiarygodnego źródła wiem że ta porada lekarska kosztuje 500 zł

  • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   Qba

   Ma swoje biznesy. Nie związane z Optima

  • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   Waldek

   Tu ziom a raczej łom nie 500 a 200 zł

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -0

   Jeremi Brzostowski

   Głupoty,dr udziela porad bezpłatnie!

  • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -3

   Antek

   Jeżeli to prawda to ...!

  • 8 miesięcy temu | ocena +26 / -2

   Jolka

   Pan Doktor odbiera każdy telefon, wyobraz sobie że nie bierze pieniędzy. W moim środowisku jest ok.20 osób leczonych amantadyna każdy przypadek był konsultowany z doktorem, a wiele z nich nawet z lekarzami rodzinnymi którzy wypisują recepty na amantadyne. Nie mam zwyczaju wypowiadać się na forach i dyskutować ale Twój wpis jest nieprzemyślany i... Rozwiń

  • 8 miesięcy temu | ocena +20 / -4

   Efa

   Bzdury piszesz wystarczy wrjsc na strone i jest cennik

  • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -6

   Anna

   To mało wiarygodne to źródło, korzystałam będą chora na Covid i nigdy nie zapłaciłam tyle za wizytę.

   • 8 miesięcy temu | ocena +8 / -16

    Iwo

    Widocznie nie byłaś poważnie chora nie wiesz co piszesz

 • 8 miesięcy temu | ocena +10 / -85

  Paweł

  Wiara w skuteczność amantadyny jest tak samo racjonalną jak leczenie chrzanem. Pracuje w szpitalu Cowidowym i co najmniej kilkudziesięciu pacjentów trafiło do nas po leczeniu Amantadyną. Pan dr Bodnar reklamuje skuteczność leku i tylko on. Spisek???. Żałosne i śmieszne. Pozdrawiam.

  • 8 miesięcy temu | ocena +11 / -2

   Dk

   Amantadyna to stary , przebadany lek...

  • 8 miesięcy temu | ocena +20 / -4

   Gutek

   Tylko On? Poczytaj raporty prowadzących DPSy we Włoszech, Kolumbii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i jeszcze kilku krajów Ameryki Płd. Zamknięte grupy, osoby przyjmujące amantadynę z innego powodu dziwnym zbiegiem okoliczności nie potrzebowały respiratora. Od samego początku było to ignorowane, ogromny sprzeciw by w ogóle nie sprawdzać. Pieprzenie Sim... Rozwiń

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -10

   Covid to kłamstwo

   Kłamiesz covidowy zaklamany foliarzu

  • 8 miesięcy temu | ocena +32 / -1

   kaja

   a co robi szpital covidowy - ,,NIC" oprócz izolacji ludzi z pozytywnym testem (co nie jest równoznaczne z chorobą) ewentualnie podają remdesivir którego koszt na pacjenta 10 tyś a skuteczność ,,0" , dla porównania amantadyna kosztuje 60 złotych.

   • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -0

    Tak

    20zł Gdańsk

  • 8 miesięcy temu | ocena +39 / -3

   Kaganiec

   Ile ci zapłacili za cowida??? Judasz za 500- 1000? Mam znajomych ze szpitali i mowia ze dobrze trafić na taki oddział bo maja 100% płacone więcej. Ja przez rok pracuje bez kaganca z 1000 ludzi i co??? Zyje a wirusa przeszlam "bezobiawowo". Oj JUDASZU Pan Bóg widzi. Zapłacisz nie dzis ale zaplacisz

  • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -5

   Joanna

   Czyli możliwe, że trafili do szpitala Ci pacjenci, którzy za późno przyjęli amantadyne..? A rozmawiał Pan i pytał ich o to?

  • 8 miesięcy temu | ocena +34 / -4

   GuciuPLPLD

   A czy tlenem smażycie pacjentom płuca żeby umierali w cierpieniu a statystyki się zgadzały?

  • 8 miesięcy temu | ocena +15 / -6

   Jarek

   Zalosny to ty jestes, bzdury opowiadasz, nie masz pojecia bo tego nie doswiadczyles , a pomiar goraczki i ratowanie sie w domu zabkiem czosnku ,leczenie tlenem i mierzenie pulsoksymetrem daje to co mamy w statystykach ...

 • 8 miesięcy temu | ocena +60 / -4

  Ed

  Bardzo Madry Lekarz wie co robi, bylem u niego i lek zadzialal po 8 godzinach , rano pierwszy raz od tygodnia podnioslem sie z lozka i zjadlem sniadanie.

  • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   Aga

   Jak mozna sie skontaktowac z doktorem jaki jest tel.czy adres

   • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -0

    John

    Pisz dr. Bodnar , Przemyśl i wszystko masz .. adres telefon ...

 • 10 miesięcy temu | ocena +47 / -2

  Emeryt

  Ale najpierw zacznijmy leczyć głupi rząd, ich doradców i niekompetentnych polityków, najlepiej topiąc w najgłębszej głębi. Później można leczyć covid i tylko taka kolejność aby leczenie było skuteczne!!

  • 8 miesięcy temu | ocena +11 / -2

   Blue

   Ich nie mozna leczyc, ich trzeba na taczkach wywiezc

 • 10 miesięcy temu | ocena +69 / -2

  Kris

  Panie doktorze mnóstwo ludzi pana popiera.

 • 10 miesięcy temu | ocena +46 / -2

  Yatman

  Gratuluję publikacji. Wy tam wyżej macie wiecej odwagi. Ja na nizinach próbowałem zainteresować ponad 7 gazet, ale jak grochem w ścianę.