Reklama

Dworzec kolejowy z Zagórzu będzie funkcjonował?

Opublikowano: śr, 3 lut 2021 13:50
Autor: | Zdjęcie: Miasto i Gmina Zagórz

Dworzec kolejowy z Zagórzu będzie funkcjonował?  - Zdjęcie główne

foto Miasto i Gmina Zagórz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pierwszej połowie stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego o pomoc w uzyskaniu przejęcia budynku dworca kolejowego w Zagórzu. Gmina uzyskała zdecydowane poparcie od Samorządu.

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch zwrócił się do PKP S.A w Krakowie, do którego aktualnie należy budynek, z prośbą  o możliwe priorytetowe procedowanie oraz dokonanie stosownych uzgodnień zaproponowanych przez Gminę Zagórz.W piśmie zaznacza, że funkcjonowanie dworca jest ważne m.in. przez plany rewitalizacji linii kolejowych 108 Stróże-Krościenko na odcinku Jasło-Nowy Zagórz oraz L-107 Nowy Zagórz-Łupków. Ważnym czynnikiem jest również niedawno uruchomiona relacja Kraków-Zagórz. Będzie to także kolejny krok w realizacji celu polepszenia dostępności komunikacyjnej Bieszczadów oraz południowo-wschodniej części Polski.

Województwo Podkarpackie stoi na stanowisku, że w przypadku wyrażania woli przejęcia przez JST budynków kolejowych i wykorzystywania ich między innymi w celach transportu, PKP S.A. powinny w jak najszerszym stopniu popierać propozycje wysuwane przez samorządy lokalne, tak aby niewykorzystane jak dotąd budynki pracowały na rzecz społeczności lokalnej (handel, usługi z elementami poczekalni i kas biletowych dla podróżnych - centra przesiadkowe z różnych rodzajów transportu tj. pociąg - autobus - auto osobowe - rower itp.) 

- pisze Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -2

    Ech

    A co z dworcem w Sanoku? Od lat niszczeje a pasażerowie marzną na peronie.