Reklama

Gmina Sanok. Warsztaty z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej [FOTO]

Opublikowano: śr, 23 wrz 2020 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 21-22 września 2020 r. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Wujskiem odbyły się jednodniowe warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których przeszkolono 60 osób z całego powiatu sanockiego.

Pierwsza pomoc jest jednym z czterech szkoleń, które Gmina Sanok realizuje w ramach zadania pn. „Poradnik postępowania w sytuacjach kryzysowych – cykl praktycznych zajęć dla mieszkańców powiatu sanockiego z zakresu właściwego postępowania w sytuacjach związanych z zagrożeniem”, mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2017-2020”, dofinansowanym ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

 


Przeczytaj także: Sanok. WYSTAWA ODK Puchatek


 

W ramach pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznali się z podstawowymi zasadami resuscytacji, nauczyli się jak wykonać ocenę nieprzytomnego poszkodowanego, jak wykonywać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze, jak bezpiecznie używać automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, a także jak ułożyć nieprzytomnego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

 

Wszystkie poznane techniki i zasady dotyczyły postępowania zarówno w przypadku osób dorosłych, małych i starszych dzieci, jak i niemowlaków. Druga część szkolenia dotyczyła zasad postępowania w przypadku urazów ciała m.in. tamowania krwotoków (m.in. z nosa), złamań, oparzeń ciała, porażenia prądem/piorunem, zasłabnięcia/omdlenia, wstrząsu anafilaktycznego, zatrucia, duszności oraz hipotermii.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.