Reklama

Kampania gminy - fałszywa krytyka i chaos informacyjny? Burmistrz o poszerzeniu granic Sanoka [VIDEO]

Opublikowano: czw, 25 lut 2021 16:41
Autor:

Kampania gminy - fałszywa krytyka i chaos informacyjny? Burmistrz o poszerzeniu granic Sanoka [VIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski opublikował dzisiaj film, na którym odnosi się do planu poszerzenia granic Sanoka. Nawiązuje w nim m.in. do działań władz Gminy Sanok.

Plan poszerzenia miasta Sanoka o 10 sąsiednich sołectw - 9 z Gminy Sanok (Bykowiec, Czerteża, Międzybrodzia, Płowiec, Sanoczka, Stróży Małych, Stróży Wielkich, Trepczy, Zabłociec) oraz jednego z Gminy Zagórz (Zahutynia) wywołał stanowczy sprzeciw zarówno wśród wielu mieszkańców wsi, jak i władz gmin.


Konsultacje społeczne zakończyły się już w Zahutyniu, gdzie ok. 98% mieszkańców opowiedziało się przeciwko. Niedługo poznamy także opinię mieszkańców Sanoka. Konsultacje w mieście kończą się już jutro! 

Czekam na opinie mieszkańców Sanoka. Jestem pewny, że połączenie sił z mieszkańcami najbliższych sołectw będzie dobrym początkiem, a wspólna praca, jaką razem wykonamy w kolejnych latach, przyniesie sukces nie tylko miastu, ale będzie też ważnym krokiem w rozwoju całego regionu.  

- mówi burmistrz miasta sanoka Tomasz Matuszewski

 

Konsultacje społeczne w Gminie Sanok będą trwały do 7 marca. 

Kampania gminy - fałszywa krytyka i chaos informacyjny?

Burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski odniósł się do działań władz Wiejskiej Gminy Sanok, którzy nie podzielają entuzjazmu burmistrza i niejednokrotnie mówili, że są przeciwko włączeniu wsi do miasta.

Ich zdaniem, Gmina radzi sobie bardzo dobrze, a planowane poszerzenie granic miasta jest tylko próbą naprawy budżetu, kosztem sąsiednich sołectw. Zaznaczają również, że miasto nie jest w stanie wiele zaoferować przyłączonym miejscowościom. 

Urzędnicy gminy wiejskiej wyrażając swój sprzeciw wobec tej koncepcji zorganizowali kampanię, której celem nie było pokazanie dobrych stron obecnego porządku administracyjnego, ale w której głównie koncentrowano się na ostrej i świadomie fałszywie formułowanej krytyce strategii miasta. Ta kampania pochłonęła wiele środków, czasu i emergii. Wprowadziła też chaos informacyjny, na czym tracą - zarówno mieszkańcy miasta, jak i sąsiednich sołectw. W to wszystko zaangażowali się politycy, niedoinformowani co do przebiegu procedury poszerzenia granic. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób przy tym przedsięwzięciu zechce gromadzić własny kapitał polityczny z myślą o najbliższych wyborach samorządowych czy parlamentarnych. 
- mówi Tomasz Matuszewski 

Nie tylko władze gminy są przeciwne, ale także wiele mieszkańców wsi, co szczególnie jasno wyrażano na protestach.  

Chce powiedzieć mieszkańcom sołectw, że wsłuchuję się uważnie w głosy ich przedstawicieli. Niektóre mnie przekonują, ponieważ brzmią szczerze i skupiają się na pokazaniu dorobku lokalnej społeczności. Inne - wręcz przeciwnie, ponieważ ich jedynym przesłaniem jest atak.
- mówi burmistrz  

 

Burmistrz odpowiada także na głosy krytyki, jakie niejednokrotnie wybrzmiały w stosunku do jego działań, np. przy budowie nowego mostu w Sanoku.  

Wiem jedno - za każdym razem, kiedy w Sanoku dzieje się coś dobrego, pozytywnego, dającego możliwość rozwoju, wówczas z tych samych środowiska podnoszą się głosy krytyki, próbujące przeszkodzić lub przynajmniej spowolnić takie działania. 
- mówi

 

Poszerzenie granic to trudna decyzja. W Sanoku dotychczas tylko mówiono o tym, natomiast brakowało odwagi, by konkretne działania wdrożyć. 
- dodaje burmitrz miasta sanoka Tomasz Matuszewski

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Kazio

  Panie Burmiatrzu ja tylko przypomnę Pana program wyborczy. "Za punkt honoru stawiam sobie jeden z zapisów w tym programie: sanoczanie muszą rodzić się w Sanoku! Bez względu na koszty – dostęp do nowoczesnej izby porodowej należy się sanockim rodzinom" To kiedy rodzimy w Sanoku ? )

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -4

  Hol

  Pytań sanoczan o zdanie nt przyłączenia ościennych miejscowości to tak jak by pytać Rosjan w sprawie aneksji Krymu. Jakim prawem sanoczanie mają decydowac o losie innych miejscowości?

  • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -3

   Demokracja

   Bez zgody Sanoczan nie będzie poszerzenia. Nie może być tak, że wioska decyduje, że chce do miasta i tak ma się stać. Miasto wpierw musi wyrazić na to zgodę. O to chodzi w konsultacjach.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -4

  Nikt

  Jakie to miłe, że znalazła się końcu władza, która wie jak jak uszczęśliwiać ludzi wbrew ich woli. Żeby ludziom "żyło się lepiej", a władzy dostatniej? Zawsze przychodzi "sprawdzam", ale za dwa lata, ktoś będzie miał to w poważaniu, bo nie będzie musiał startować w wyborach. Jakaś robota się znajdzie. W końcu tylu będzie wdzięcznych...

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -4

  Mieszkańcy

  Panie Burmistrzu zrób Pan coś dla Sanoka i zrezygnuj z funkcji Burmistrza. W imieniu mieszkanców Dziękuję. Zostały dwa lata do wyborów a patrząc na Pana obecne osiągnięcia to po prostu szkoda tych dwóch lat bo i tak i tak nic Pan nie zrobi (oprócz paru zdjęć na FB)

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -4

  Sanokczanin

  PANIE BURMISTRZU MOZE CZAS ZAJAC SIE CENAMI PALIWA BO DZIWNIE CENY SA NA KAZDEJ STACJI TAKIE SAME. JAK Pan idzie w stronę łączenia jak w Rzeszowie to tam Pan Prezydent zadziałał w sprawie paliw. A dwa może ktoś pogoni dyrektora MOSiR bo covid działa a na basenie jest masakra żeby kasa biletowa na ślizgawkę była na basenie to już przesada . Kolejki ... Rozwiń