Reklama

Reklama

Krosno. 3 Triathlon Charytatywny Służb Mundurowych [FOTO]

Opublikowano: wt, 8 wrz 2020 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę odbyła się 3 edycja charytatywnego triathlonu, którego pomysłodawcą jest krośnieński policjant. Do akcji pomocowej na rzecz chorej Natalki przyłączyli się policjanci, ratownicy medyczni i strażacy.

Reklama

3 Triathlon Charytatywny Służb Mundurowych to jedna z wielu odsłon pomocowej działalności krośnieńskiego policjanta Piotra Boboli. Adresatem projektu jest dwuletnia Natalka, cierpiąca na stwardnienie guzowate i padaczkę. Żeby zatrzymać postępującą chorobę, konieczna jest specjalistyczna i kosztowna diagnostyka w niemieckiej klinice.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krosno. Podszywał się pod funkcjonariusza CBŚ

 

Na starcie triathlonu stawili się przedstawiciele służb ratowniczych regionu. Krośnieńskich funkcjonariuszy reprezentowali sierż. szt. Piotr Bobola i asp. szt. Paweł Buczyński. Towarzyszyli im Paweł Banasiewicz, ratownik medyczny z Sanoka i Jakub Józefczyk, ratownik medyczny z Krosna oraz strażak.

 

Projekt krośnieńskiego funkcjonariusza zakładał przepłynięcie około 1000 metrów po zalewie w Sieniawie, a następnie przejechanie rowerem 50-km trasy przebiegającej m.in. przez Bartoszów, Rymanów, Rymanów-Zdrój, Bałuciankę, Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Rogi, Wrocankę i Głowienkę. Po przyjeździe do Krosna uczestnicy zawodów pozostawili rowery i rozpoczęli kilkukilometrowy podbieg do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Usytuowanie finiszu było nieprzypadkowe, gdyż wielokrotnie mury malowniczej, XIV-wiecznej budowli gościły uczestników akcji charytatywnych organizowanych przez Piotra Bobolę.

 

Na mecie oczekiwali bliscy chorej dziewczynki, którzy wyrazili wdzięczność za podjęte wyzwanie sportowe i zwrócenie uwagi społecznej na los cierpiących dzieci, w tym również 2-letniej Natalki.

 

Dzięki rozpowszechnieniu akcji w mediach społecznościowych i lokalnych portalach informacyjnych, z każdym kolejnym dniem przybywa osób, które deklarują chęć pomocy chorej dziewczynce. Jeden z darczyńców przekazał do licytacji buty Roberta Lewandowskiego, z osobistym autografem sportowca. Dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na diagnostykę i leczenie Natalki w specjalistycznej klinice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.