reklama
reklama

Leszek Lichota i Ilona Wrońska postawili na naturę. Budują glamping w Jaśliskach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: HBO Polska

Leszek Lichota i Ilona Wrońska postawili na naturę. Budują glamping w Jaśliskach! - Zdjęcie główne

Ilona Wrońska i Leszek Lichota | foto HBO Polska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Para aktorów - Ilona Wrońska i Leszek Lichota są wielkimi miłośnikami podróży i spędzania czasu na łonie natury. Z tej pasji zrodził się ich najnowszy pomysł na biznes, a mianowicie luksusowy camping położony na Podkarpaciu a dokładniej w Beskidzie Niskim. Swoje plany obwieścili w mediach społecznościowych.
reklama

Czy marzyłeś kiedykolwiek, będąc pod namiotami o wannie albo o tym, aby naładować spokojnie komórkę? Czy brak różnych dogodności hamował Twój wyjazd na pola namiotowe? Nie musisz już z tych wyjazdów rezygnować!


Glamorous camping

Glamping, czyli połączenie biwakowania na łonie natury z wszelkimi wygodami rodem z najlepszego hotelu, zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Kemping na pięć gwiazdek, po cichu podbija serca Polaków. Nic dziwnego, pandemia pokazała nam, że są miejsca piękne i łatwo dostępne do wypoczynku w całkiem niedalekiej okolicy i aby dobrze wypocząć, nie trzeba koniecznie latać po świecie. Glamping to połączenie angielskich słów glamorous i camping, co można tłumaczyć jako luksusowy camping. To opcja dla tych, którzy chcieliby spędzić czas na łonie natury, ale w komfortowych warunkach. 

 

Forrest Glamp 

Luksusowy Forrest Glamp aktorskiej pary powstanie w miejscowości Jaśliska. Informację o planowanej inwestycji przekazała Ilona Wrońska za pośrednictwem swojego instagramowego profilu. 

 

Tyle rzeczy trzeba zaplanować, ustalić. Podejmowanie decyzji nie jest łatwe. Nasz nowy pomysł na życie Forrest Glump - namioty w Jaśliskach w Beskidzie niskim to potrzeba ucieczki w miejsce, gdzie znajdziemy ciszę, złapiemy równowagę i jeszcze dużo się nauczymy. Przyroda daje nam tyle możliwości. Wystarczy to tylko dostrzec. Z szacunkiem do tego miejsca, ludzi, natury wchodzimy do Jaślisk, nie chcąc burzyć lokalnej atmosfery, tylko zaprosić was, żebyście chociaż przez chwilę mogli ją poczuć.

Kiedy pytacie, czy będą atrakcje dla dzieci, to zastanawiam się, co jest w dzisiejszych czasach atrakcją. Jeżeli góry, rzeka, hamaki, gry planszowe, zbieranie ziół, brak telewizora, wycieczki rowerowe, szukanie tropów, przytulenie owieczki to dla Was atrakcje? To jak najbardziej to na Was tutaj czeka. Proste życie. Zapraszamy od lipca.

- czytamy na profilu Ilony Wrońskiej.

Cisza i spokój po prostu natura!

O inwestycji na razie wiadomo tyle, że będzie to camping w lesie. Pierwszym etapem jest postawienie namiotów, nie takich zwykłych, które znamy z pól namiotowych. Specjalne, duże, wygodne i przede wszystkim bezpieczne namioty zostały sprowadzone z Holandii. Mają specjalne atesty przeciwdeszczowe i przeciwpożarowe. Są duże. Zmieści się w nich aneks kuchenny, łazienka, jak również łóżka, które będą bardzo wygodne. Wszystkie te wygody dla turystów, którzy po wędrówkach górskich naprawdę mogli w nich wypocząć. W jednym namiocie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. W przyszłości planowane jest też postawienie kilku mniejszych namiotów, 2-osobowych. 



Oscarowe Jaśliska

Urok i niesamowity klimat Jaślisk dostrzegli nie tylko twórcy nominowanego do Oscara "Bożego Ciała", w którym grał m.in. Leszek Lichota. Kilka lat wcześniej kręcono tu także "Wino truskawkowe" na podstawie "Opowieści galicyjskich" Stasiuka, "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej, "Wielkie Zimno" czy "Gwiazdę Piołun". Powstało tu też wiele filmów i seriali przyrodniczych. Można powiedzieć, że Jaśliska to podkarpacka stolica filmu. Z Jaślisk blisko jest również w Bieszczady, gdzie możecie podążać śladami Watahy

Beskid Niski graniczy od wschodu z Bieszczadami, od północnego wschodu z Pogórzem Bukowskim, od zachodu z Kotliną Sądecką, od południowego zachodu z Beskidem Sądeckim, a od północy z Pogórzem Środkowobeskidzkim. Na południu przechodzi w Pogórze Ondawskie – granica ma charakter umowny i biegnie linią Bardejów–Svidník–Medzilaborce. 



Beskid Niski leży na terenie dwóch państw: Polski i Słowacji. Najwyższy szczyt po stronie polskiej to Lackowa (997 m n.p.m., na niektórych mapach nawet 999 m, a po słowackiej Busov (1002 m), który jako jedyny przekracza 1000 m. Ważniejsze rzeki to Osławica, Wisłok, Jasiołka, Wisłoka, Ropa i Biała Dunajcowa, należą do zlewni Morza Bałtyckiego. Zbiorniki wodne w Klimkówce na Ropie, w Sieniawie na Wisłoku oraz niewielki w Krempnej na Wisłoce. Ciekawostką są jeziora osuwiskowe, np. pod Maślaną Górą i pod Cergową. 


W centrum Beskidu Niskiego znajduje się Magurski Park Narodowy, a we wschodniej części Jaśliski Park Krajobrazowy. Na terenie Beskidu Niskiego leżą cztery uzdrowiska: Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Wysowa-Zdrój oraz Wapienne z wodami mineralnymi. Trzy pierwsze są zrzeszone w Unii Uzdrowisk Polskich. Znajduje się tutaj również największe obniżenie w łuku Karpat – Przełęcz Dukielska (500 m). Beskid Niski jest najniższą, a zarazem najrozleglejszą częścią Beskidów i całego łuku Karpat. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama