Reklama

"Mały Przedsiębiorca" w Kostarowcach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 28 sty 2019 15:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej im. Świętego Andrzeja Boboli w Kostarowcach zakończono realizację projektu matematycznego „Mały Przedsiębiorca”.

Projekt realizowany był od września bieżącego roku szkolnego w ramach V edycji Programu „mPotęga” – ogólnopolskiego konkursu grantowego organizowanego przez mFundację mBanku. Złożony przez szkołę wniosek uzyskał aprobatę organizatorów i otrzymaliśmy środki na realizację projektu, w którym uczestniczyło 40 uczniów klas IV-VI.

Zarówno zajęcia pozalekcyjne z uczniami – warsztaty edukacyjne jak i wycieczki (do miejscowego sklepu, do Korczyny i do Krosna) miały na celu ukazanie wszechobecności matematyki w życiu społeczeństwa, zarówno we wszystkich dziedzinach gospodarczych, jak i w życiu codziennym, a więc motywowanie uczniów do wykorzystania wiadomości i umiejętności matematycznych w sposób kreatywny, praktyczny i przydatny. Przyjazne i ciekawe dla uczniów metody i formy zajęć (gry i zabawy logiczne, łamigłówki i quizy) budziły duże zainteresowanie i aktywność oraz liczny w nich udział. Dzięki czemu możliwe było poszerzanie wiadomości i umiejętności matematycznych zdobytych na zajęciach edukacyjnych oraz wspieranie uzdolnień uczniów i rozwijanie ich zainteresowań.

Uczniowie doskonalili umiejętności przeliczeń matematycznych, zamiany jednostek masy, długości, obliczeń pieniężnych, procentowych, działań na ułamkach zwykłych i liczbach dziesiętnych. Poznali również wykorzystanie programu komputerowego MS Excel – tworzenie arkusza kalkulacyjnego, listy zakupów, np. do własnego biznesu, oszacowywanie wydatków i dochodów oraz planowanie całego budżetu, np. rodziny lub własnego biznesu. Uczyli się tworzyć diagramy słupkowe i kołowe, wykresy, zestawienia, tabele i kosztorysy, co wykorzystali w przygotowaniu własnej prezentacji multimedialnej  „Mój biznes” lub „Budżet mojej rodziny”. Pozwalało to rozwijać i trenować nowatorskie umiejętności matematyczne, kształcić twórcze i logiczne myślenie oraz wdrażać uczniów do samokształcenia. Wykorzystywano do tego komputery i tablicę interaktywną.

Najlepsze prace otrzymały szczególne wyróżnienie i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora programu, podobnie jak pozostałe nagrody dla wszystkich uczestników projektu. Przyznano tytuły: „Bizneswoman Roku 2018”,„Biznesman Roku 2018”.

Ponadto, w związku ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia (28.09.2018r.) w ramach projektu został wyłoniony „Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia” – przeprowadzono pamięciowy quiz nie tylko na poprawność rozwiązań, a także na czas.

Podsumowaniem projektu była wycieczka do Fabryki Czekolady w Korczynie (jedynej w Polsce w stylu starej fabryki czekolady), gdzie uczniowie poznali szerokie i praktyczne wykorzystanie matematyki w przemyśle cukierniczym, uczestniczyli
w warsztatach produkcji tabliczki czekolady i lizaka według własnego pomysłu i receptury. Natomiast w Krośnie w Muzeum Rzemiosła, mieli okazję poznać historię najstarszych rzemiosł i zawodów regionu. Całkowity koszt wycieczki również został sfinansowany ze środków grantowych przyznanych szkole.

Dyrekcja i nauczyciele prowadzący projekt oraz uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania mFundacji za wkład w rozwój edukacji matematycznej uczniów naszej szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Obserwator

    Gratulacje dla szkoły za aktywność i kreatywność w działaniach edukacyjnych, a dzieciakom wielu sukcesów!