Reklama

„Miejsce na mapie” - konkurs na temat wiedzy o środowisku lokalnym

Opublikowano: śr, 3 kwi 2019 09:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkół nr 5 w Sanoku odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej już edycji konkursu „Miejsce na mapie”.

Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych, polegał na opracowaniu prezentacji multimedialnej. Celem rywalizacji było rozwijanie uczniowskich zainteresowań w zakresie wiedzy o środowisku lokalnym oraz promocja szkoły i zawodu „technik geodeta”. 
Wpłynęło 15 prac ze szkół w Besku, Długiem, Komańczy, Lesku, Pakoszówce,  Sanoku /SP8 i SP9/, Strachocinie, Tarnawie Dolnej i Zarszynie.
W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu wraz z opiekunami,  Dyrektor Szkoły- p. Elżbieta Kokoszka oraz organizujący konkurs nauczyciele geodezyjnych przedmiotów zawodowych Małgorzata Dusza i Mirosław Prodziewicz. Dyrektor ZS nr 5 dziękując gościom za zainteresowanie Szkołą i konkursem, podkreśliła wyrównany poziom konkursu, pogratulowała laureatom dużych umiejętności w przekazywaniu wiedzy  o środowisku lokalnym życząc jednocześnie dalszych sukcesów w nauce.
Zgodnie z regulaminem, przy wyłanianiu laureatów uwzględniono umiejętność kompozycji prezentacji, jakość wykonania i oryginalność opracowania. 
Ostatecznie ustalona została następująca kolejność: 
I miejsca dla Darii Semenowicz z SP w Besku, oraz Dominiki Woźniczyszyn z SP w Strachocinie;
II miejsce zajęła Izabela Podgórska z SP w Lesku.
Przyznano również dwa równorzędne III miejsca dla Martiny Olszowskiej z SP w Lesku, oraz Marietty Pisuli z SP w Pakoszówce. 
Wyróżnienia przyznano Jakubowi Kurylakowi z SP  w Tarnawie Dolnej, Mikołajowi Wanke z SP nr 9 w Sanoku,  Amelii Włodarek z SP w Komańczy i Zuzannie z Wdowiak, SP nr 8 w Sanoku.
Wręczone zostały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe- tablety, powerbanki, słuchawki. 
Podziękowania i drobne upominki- za inspirację i pomoc merytoryczną zostały również skierowane do nauczycieli-opiekunów laureatów.
 Cała uroczystość odbywała się przy pięknie nakrytym i zastawionym stole. Efektownie wyglądająca zastawa została przygotowany przy udziale uczniów szkolnej pracowni gastronomicznej pod kierunkiem p. Kariny Bieganowskiej
Głównym autorem kulinarnych atrakcji była jednak p. Monika Lemko- pasjonatka sztuki kulinarnej, autorka znanego już bloga  Moniki Smakołyki. 
Serwowano m.in. pyszną pizzę wypiekaną w specjalnym piecu- jednym z nowych nabytków szkolnej pracowni.

Sponsorami konkursu byli absolwenci szkoły w zawodzie „technik geodeta”. Konkurs zorganizowali nauczyciele zawodu Małgorzata Dusza, Bożena Prodziewicz i Mirosław Prodziewicz.

 

Źródło: materiały nadesłane

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.