Reklama

Na podkarpackich Terytorialsów nie ma mocnych!

Opublikowano: pt, 19 kwi 2019 10:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Braterski sukces sportowy żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w „Armwrestlingu”.

Nie tak dawno bo początkiem roku przedstawiliśmy sylwetkę żołnierza 3. PBOT a zarazem zawodniczki, która po raz pierwszy zwycięsko zadebiutowała w zawodowej lidze MMA w Japonii. 
Bracia Adrian i Damian Biega to najsilniejsi zawodnicy w Armwrestlingu, którzy przywieźli z XIX Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę po dwa medale. Turniej odbył się w dniach 7 – 8 kwietnia br. w Warszawie. Adrian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 80 kg, na prawą i lewą rękę zdobył Mistrzostwo Polski i przywiózł dwa złote medale. Damian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 70 kg, na lewą i prawą rękę  zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski wygrywając złoty i srebrny medal. Niebawem bo już 14 maja reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy w Grecji.


Obydwaj bracia od 5 lat uprawiają dyscyplinę sportową Armwrestling. Trenują 6 razy w tygodniu 
w Spartan Armwrestling Club z siedzibą w Rymanowie i w Warszawie pod okiem trenera Grzegorza Nowotarskiego. 
Przez te kilka lat w sumie zgromadzili na swoim koncie wiele medali: złote, srebrne i brązowe Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Południowej, Międzynarodowego Turnieju na Słowacji, Pucharów Podkarpacia i wielu innych turniejów. W sumie w tym krótkim czasie bracia Biega zdobyli blisko 40 medali i 15 pucharów.
Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już kolejny raz pokazali, że sprawność fizyczna jest podstawą, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie, mając wsparcie sprawnych i dobrze wyszkolonych ludzi. Z każdym dniem ćwiczeń zostają zasileni kolejną porcją wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać dla ratowania zdrowia i życia ludzi w swoich małych ojczyznach. Ci młodzi ochotnicy to również osoby, które w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadkach zawsze będą najbliżej i na ich pomoc będziemy mogli liczyć o każdej porze dnia i nocy. 
Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach „Terytorialsi” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.  

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała 
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.

 

 

Źródło: por. Witold SURA rzecznik prasowy 
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.