reklama
reklama

Niedziela Palmowa w skansenie w Sanoku. Przewidziano sporo atrakcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Sanockie

Niedziela Palmowa w skansenie w Sanoku. Przewidziano sporo atrakcji - Zdjęcie główne

Przed nami 5. Niedziela Palmowa w skansenie w Sanoku. | foto Archiwum Korso Sanockie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę (24 marca) Rynek Galicyjski w sanockim skansenie zamieni się w tętniące życiem centrum kulturowe. Organizatorzy zapraszają mieszkańców oraz turystów do wspólnego świętowania X Niedzieli Palmowej.
reklama

5. Niedziela Palmowa w Sanoku rozpocznie się o 11:20 prezentacją palm wielkanocnych, które konkurować będą o miano Najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. O godzinie 12 wszyscy uczestnicy przeniosą się w procesji do kościoła z Bączala pod wezwaniem św. Mikołaja, aby wziąć udział w uroczystej mszy świętej.

Koncert orkiestry dętej i ogłoszenie wyników konkursu

Na zakończenie części religijnej, o 13, nastąpi koncert Górniczej Orkiestry Dętej Sanockiego o/PGNiG grupa Orlen. Wibracje dźwięków mosiężnych instrumentów niewątpliwie dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Po koncercie organizatorzy ogłoszą wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie twórców najbardziej oryginalnych i estetycznych palm.

Targ rzemiosła i wielkanocne przysmaki

Ale to nie koniec atrakcji. W programie znajdują się także stoiska z wyrobami rzemiosła tradycyjnego i artystycznego, gdzie lokalni artyści i rzemieślnicy zaprezentują swoje umiejętności oraz przedmioty, które mogą stać się wyjątkowym wielkanocnym prezentem. Kulinarna strona święta także zostanie zaznaczona – potrawy wielkanocne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z pewnością zachwycą największych smakoszy.

Warsztaty wielkanocne i konkurs dla dzieci

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowano warsztaty tworzenia tradycyjnej palmy wielkanocnej oraz malowania i zdobienia pisanek. Odbywać się będą one w budynku edukacyjnym, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tych staropolskich sztukach. Nie lada gratka czeka również najmłodszych – w skansenie zorganizowany zostanie konkurs "Co wiemy o Wielkanocy?" sprawdzi ich wiedzę o tradycjach, a każdy uczestnik otrzyma upominek.

Dziecięca kreatywność w centrum uwagi

Podczas wydarzenia nie zabraknie również atrakcji dla najmniejszych. Dziecięce malowanie Wielkiej Pisanki to okazja, by młodzi artyści mogli wyrazić siebie poprzez kolor i formę.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama