Reklama

Nowa linia Sanok-Nagórzany-Wygnanka. SPGK udostępni autobusy?

Opublikowano: pt, 26 lut 2021 09:05
Autor:

Nowa linia Sanok-Nagórzany-Wygnanka. SPGK udostępni autobusy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od momentu pozyskania informacji o rezygnacji PT FEKUS ze świadczenia usług przewozowych na trasie Sanok – Wygnanka przez Nadolany, Nowotaniec, Nagórzany i Wolę Piotrową, trwają prace nad utworzeniem nowej linii autobusowej obsługiwanej przez SPGK w Sanoku.

Z uwagi na to, że trasa planowanej do utworzenia linii przebiega przez teren 4 gmin (miasto Sanok, gmina wiejska Sanok, gmina Zarszyn i gmina Bukowsko) jest to proces długotrwały i skomplikowany.


Obecnie przygotowywane są pisma do Urzędu Miasta Sanoka, na podstawie których Urząd Miasta podejmie uchwałę w sprawie podpisania porozumienia (w przypadku gminy Zarszyn) oraz aneksów do już zawartych porozumień (w przypadku gminy Bukowsko i Sanok).

Pisma informujące o gotowości do podjęcia działań w zakresie podpisania porozumienia i aneksów zostały wysłane po podjęciu przez poszczególne Rady Gmin uchwał zabezpieczających środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów związanych z uruchomieniem nowej linii. 

Podjęcie uchwał było możliwe po uzyskaniu przez poszczególne gminy informacji o wysokości rekompensat finansowych, jakie będą wpłacane do Urzędu Miasta za obsługę linii.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie stosownych dokumentów przez Urząd Miasta Sanoka, m.in. opracowanie cennika biletów wraz z uzyskaniem stosownych opinii (wyłącznie dla gminy Zarszyn, ponieważ na terenie pozostałych gmin MKS już funkcjonuje). 

Ostatnim krokiem będzie podpisanie przez poszczególne gminy porozumienia lub aneksów do porozumienia w sprawie powierzenia Gminie Miasta Sanoka zadań organizatora publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich. Przygotowywanie powyższych dokumentów wymaga skrupulatnych obliczeń oraz czasu na przygotowanie i zaopiniowanie, stąd tak długi czas ich przygotowywania.

 

 

Źródło: Gmina Bukowsko

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Mks-y do Tarnawy Dolnej

  zróbcie mks-y do tarnawy dolnej od wielopola nie jest daleko

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Yuri Gagarin

  "Przygotowywanie dokumentów wymaga skrupulatnych obliczeń" - tak jakby planowali co najmniej wyprawę na księżyc! a to tylko siedem dodatkowych kilometrów z bukowska, do którego autobus już kursuje..

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Ston

   Linia MKS z Sanoka do Wygnanki będzie jechać przez Pisarowce, Jędruszkowce, Pielnia, Nadolany, Nowotaniec, Nagórzany i Wolę Sękową także zupełnie nowa trasa i faktycznie trochę tych obliczeń jest.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  mks

  "proces długotrwały i skomplikowany" - jak by się chciało to można by szybciej

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  MKS-y do Leska

  Miały być MKS-y do Leska. Czy te zamierzenia są jeszcze aktualne, bo jakoś cicho w tej sprawie?

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Ston

   MKS-ów do Leska nie będzie, gdyż tamtejsza rada miejska nie zgodziła się na finansowanie transportu na terenie Miasta i Gminy Lesko. Mają jeździć tylko PKS, Bak-Bus i możliwe, że Marcel. Za to będzie wspomniana linia do Gminy Bukowsko i Gminy Zarszyn.

   • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    H-9

    warto przypomnieć, że 11 autobusów Sanok dostał prawie za darmo w ramach projektu „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w MOF Sanok-Lesko”. "Autobusy prezentują się imponująco – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski, asystujący przy procedurze odbioru. Długo na nie czekaliśmy, to prawda, ale by... Rozwiń