Reklama

Nowoczesny mammograf w sanockim szpitalu

Opublikowano: czw, 26 sie 2021 12:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku zakupił nowoczesną aparaturą diagnostyczną pozwalającą wykryć we wczesnej fazie choroby nowotwory kobiece.

Zakupiony sprzęt będzie służyć wyłącznie osobom uprawnionym do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w ramach umowy zawartej przez SPZOZ w Sanoku z publicznym płatnikiem, w tym w zakresie realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Celem programu jest dążenie do zapewnienia dostępu do najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

Całkowity koszt mammografu cyfrowego to 602 905,99 złotych, z czego dofinansowanie ze środków budżetu państwa wyniosło 599 250,00 złotych. Mammograf znajduje się w Pracowni Mammografii mieszczącej się przy ulicy 800-lecia 26 w Sanoku.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi kobiety w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z mammografii skryningowej obu piersi. Program adresowany jest do kobiet, które spełniają jedno z kryteriów:

  • nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat;
  • otrzymały w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
- rak piersi występował wśród członków rodziny (matka, siostra, córka),

- mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2;

- nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.