reklama
reklama

Pierwsze działania i priorytety: Co czeka Sanok w nowej kadencji burmistrza Tomasza Matuszewskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Pierwsze działania i priorytety: Co czeka Sanok w nowej kadencji burmistrza Tomasza Matuszewskiego? - Zdjęcie główne

Tomasz Matuszewski mówi o priorytetach w działaniu | foto redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po swoim niedawnym zwycięstwie w wyborach, Tomasz Matuszewski rozpoczyna kolejną kadencję na stanowisku burmistrza Sanoka. Jego reelekcja stanowi dowód na ogromne zaufanie, jakim obdarzyli go mieszkańcy. Udało nam się na krótką chwilę porozmawiać z Burmistrzem, aby dowiedzieć się, jakie pierwsze kroki zamierza podjąć, aby spełnić złożone podczas kampanii obietnice.
reklama

- Gratulacje, panie burmistrzu, za ponowne zwycięstwo w wyborach. Ogromny kredyt zaufania, który otrzymał pan od mieszkańców Sanoka, niewątpliwie wiąże się z dużymi oczekiwaniami. Z jakiego projektu lub inicjatywy z pana bogatego programu wyborczego zamierza pan rozpocząć swoją nową kadencję i dlaczego właśnie to zostało wybrane jako priorytet?

- Dziękuję bardzo. Przede wszystkim rozpoczynamy budowę ścieżki rowerowej od placu przy sklepie Carrefour w kierunku Mostu Olchowskiego. Trzeba zakończyć rozpoczęte inwestycje: remonty Cegielnianej i  Głowackiego. Zadeklarowaliśmy uruchomienie II etapu remontu Cegielnianej, remont ulicy Orzeszkowej i II etap remontu ul. Batorego. Myślę, że remonty dróg były priorytetem w poprzedniej kadencji i tak też będzie w najbliższej przyszłości. Co do zadań, którym trzeba poświęcić uwagę w pierwszych miesiącach obecnej kadencji, to niewątpliwie kontynuacja budowy mieszkań na Ustrzyckiej, mostu oraz remonty dwóch miejskich szkół, SP 2 i SP 8. Całkiem nowe zadanie, jakie sobie stawiam, a które wynika z rozmów z mieszkańcami, to uporządkowanie sytuacji w miejskich ośrodkach zdrowia, tak aby osoby starsze oraz wszyscy potrzebujący pomocy medycznej mogli mieć łatwiejszy dostęp do lekarza. 

 

- Mieszkańcy Sanoka z uwagą śledzili Pana obietnice dotyczące rozwoju infrastruktury i poprawy jakości życia. Które z zapowiedzianych inwestycji mogą spodziewać się, zobaczyć realizowane w najbliższym czasie? Jakie są planowane etapy ich wprowadzenia?

- Znaczący wpływ na jakość życia będzie miał projekt ciepłowniczy, który chcemy wdrożyć jak najszybciej. Czyste powietrze i niższe opłaty za ciepło będą efektem naszych działań. Jest to zadanie priorytetowe. Zaraz obok projektu ciepłowniczego i dekarbonizacji musimy zadbać o inwestorów i stworzyć warunki, aby powstawały w Sanoku nowe firmy i nowe miejsca pracy. Temu służy zielona strefa gospodarcza przy ulicy Okulickiego.

- Biorąc pod uwagę Pańskie doświadczenie i poprzednią kadencję, jakie nowe wyzwania przed Panem stawia ta kadencja? Czy są jakieś specyficzne obszary, na których skupi się Pan w dłuższej perspektywie, które były może mniej widoczne w poprzednich latach?

- Takich obszarów jest całkiem sporo, co nie znaczy, że potrzeba skupienia się nad nimi jest wynikiem niedawnych wyborów i poprzedzającej je kampanii. W pierwszej kadencji należało się skoncentrować na „twardych” inwestycjach, takich jak mieszkania i czy infrastruktura drogowa, a wybuch wojny na Ukrainie narzucił nam potrzebę zajęcia się dekarbonizacją systemu ciepłowniczego w naszym mieście. Niewątpliwie warto poświęcić uwagę działaniom, które wspomagają rozwój turystyki, w tym także projektom z dziedziny kultury czy rozrywki.

Należy promować dziedzictwo kulturowe miasta i osiągnięcia artystyczne sanockich twórców. Należy otoczyć większą opieką seniorów, ponieważ jako społeczność starzejemy się w dość szybkim tempie, co sprawia, że rosną też oczekiwania i potrzeby grupy wiekowej 60 plus.  Formy spędzania wolnego czasu dla seniorów, warsztaty, wykłady, wieczory muzyczne, ale także dostęp do opieki lekarskiej oraz wszelkiej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych – to trzeba opracować systemowo i rozdzielić obowiązki pomiędzy wyspecjalizowane podmioty.

Z kolei innym zadaniem, którego realizację mam zamiar podjąć, a które także jest wynikiem spotkań i rozmów z sanoczanami, to przeciwdziałanie bezdomności zwierząt na terenie Sanoka i stworzenie schroniska. Tego typu działania – poza realnym pożytkiem – mają nieoceniony wpływ na kształtowanie więzi społecznych i cementowanie  lokalnej wspólnoty.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama