Reklama

Reklama

Podkarpacie. Ślubowanie młodych funkcjonariuszy BiOSG [FOTO]

Opublikowano: czw, 5 lis 2020 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 listopada na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu 25-osobowa grupa nowych strażników granicznych uroczyście ślubowała „…służyć wiernie Narodowi Polskiemu”. Skromna uroczystość ślubowania przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego, to przełomowy moment w życiu młodych adeptów wstępujących do Straży Granicznej na Podkarpaciu.

Reklama

Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego, a ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg SG Robert Rogoz. W związku z pandemią apel miał wyjątkowo kameralny, ale równie doniosły jak dotychczas charakter.

 


Przeczytaj także: Podkarpacie. Skradzione auta, części samochodowe i narkotyki [FOTO]


 

Po przyjęciu roty ślubowania od grupy młodych funkcjonariuszy, gen. bryg SG Robert Rogoz pogratulował im pozytywnego ukończenia długiego procesu rekrutacji. Komendant wyraził przekonanie, że pomimo rozpoczęcia służby w trudnym czasie pandemii, po odpowiednim przygotowaniu nowi funkcjonariusze staną na wysokości zadania konsekwentnie realizując przesłanie roty ślubowania. Szef Straży Granicznej na Podkarpaciu życzył pełnoprawnym już funkcjonariuszom SG pozytywnego ukończenia szkoleń i sukcesów w dalszej służbie.

Dwudziestu pięciu nowoprzyjętych strażników granicznych to w większości mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 21 do 33 lat. Jest wśród nich 7 kobiet. Po pozytywnym ukończeniu kursów w ośrodku szkoleniowym SG w Lubaniu, rozpoczną służbę na trzech podkarpackich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej oraz w Budomierzu.

 

Źródło: BiOSG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.