Reklama

Podsumowanie łyżwiarskiego sezonu zimowego 2018/19 Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik"

Opublikowano: pon, 5 sie 2019 15:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dnia 26.07.2019 r w piątek w sanockim Skansenie odbyło się podsumowanie łyżwiarskiego sezonu zimowego 2018/19 Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik".

Na spotkaniu pojawili się i skierowali do drużyny ciepłe słowa: Poseł na Sejm Piotr Uruski, Edyta Dziadosz reprezentująca Gminę Sanok oraz dyrektor MOSiRu Tomasz Lasyk. 

Pamiątkowe statuetki za wsparcie Klubu otrzymali przedstawiciele firmy Herb, Master, Gminy Sanok, MOSIR, SanSport, Bodan Wróbel oraz trener wieloletni działacz Grzegorz Wysocki.

Najlepszym zawodnikom zostały wręczone nagrody finansowe i rzeczowe. Dla wszystkich był przygotowany poczęstunek oraz słodkie paczki. Był to kolejny, mile spędzony dzień w "łyżwiarskiej rodzinie".

Zawodnicy odbyli też tour „Sanocką Ciuchcią po Sanoku, z flagami Klubu.
 

 

Główne osiągnięcia w sezonie :

Piotr Michalski, najlepszy zawodnik w Klubie, w minionym sezonie „zaliczył” starty międzynarodowe: na Mistrzostwach Świata na dystansach 18 m na 500, 20 na 1000m, starty w Pucharze Świata. W krajowych występach w Mistrzostwach Polski na dystansach zdobył złoty medal na 1000 m. oraz brąz na 500m. Zdobył też tytuł Mistrza Polski w Wieloboju Sprinterskim.

Piotr Nałęcki ma na swoim koncie starty w Mistrzostwach Świata Juniorów, na których zdobył miejsce w 4 dziesiątce oraz starty w Pucharze Świata Juniorów, na których zajmował miejsca w 3 dziesiątce. Podczas MP Juniorów zdobył 6 srebrnych medali. 

Szymon Zegarowicz zdobył medal brązowy na 1000 m. w wieloboju 4 m. Na MP na Dystansach 9m na 1500m. MP w sprincie 9m. w wieloboju.

Klaudia Lorenc MP na Dystansach 8 m na 3000 m.

MP Młodzików - Nikola Maślanka miejsca 7-9 m na dystansach i w wieloboju.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – drużyna dziewczyn zdobyła brąz, w składzie: Jagoda Matuła, Julia Kalityńska, Dominika Śnieżek.

Ogólnopolskie Zawody Dzieci - Klasyfikację końcową tych zawodów wygrał zdecydowanie Szymek Hostyński (12 lat D-1), 3-ci był Patryk Kudła,. Natomiast w kategorii najmłodszych 1 m zajęła Julita Krawiec.

W zawodach „Viking Race” kraj reprezentowali Szymon Hostyński - 7 miejsce w wieloboju i Szymon Zegarowicz - 17 m.

 

Podziękowania sponsorom - partnerzy: PGNiG SA, Miasto Sanok, Gmina Sanok, Urząd Marszałkowski, Metalnaft , Herb, Firmy Transportowe Markos i Chryszko, Grządziel Transsprzęt, Siłownia Master

 

 

 

materiały nadesłane

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.