Reklama

Porozumienie o realizacji zajęć o tematyce wojskowej z LO w Dynowie

Opublikowano: pt, 1 sty 2021 13:27
Autor: | Zdjęcie: WOT

Porozumienie  o realizacji zajęć o tematyce wojskowej z LO w Dynowie - Zdjęcie główne

foto WOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącego, im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie na zakończenie starego roku otrzymali wsparcie od żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej poprzez podpis porozumienie o realizacji zajęć o tematyce wojskowej.

Podpisanie porozumienia o współpracy naszej formacji z LO w Dynowie zapewni właściwą edukację w zakresie kształtowania wśród uczniów postaw patriotycznych i powinności obronnych wobec Ojczyzny, prowadzenie działań promocyjno-informacyjnych dotyczących popularyzacji służby wojskowej oraz postaw służących zapewnieniu bezpieczeństwa w naszym kraju, jak również upowszechnianie tradycji Brygady i Szkoły. Porozumienie pozwoli też usankcjonować pomoc w zakresie realizacji szkolenia Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). Robimy wszystko po to, aby Polska cieszyła się z przypływu młodych patriotów, którzy jako kolejne pokolenie będą godnymi następcami i zapewnią zdolności obronne naszego kraju i regionu.

– powiedział po podpisaniu porozumienia płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich terytorialsów.   

 

Podpisany w środę, 30 grudnia dokument szczegółowo określa zakres i metody współpracy obydwu stron. Obejmuje on, m.in. przygotowanie nauczycieli OPW i uczniów do popularyzowania idei Wojska Polskiego i jego Oręża w środowisku szkolnym, realizację praktycznych zajęć wojskowych na najwyższym poziomie oraz organizację i prowadzenie uroczystości patriotycznych. 

Dyrektor szkoły mgr Elżbieta Klaczak – Łach nie kryła zadowolenia z dotychczasowej współpracy oraz podpisanego porozumienia z 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej w zakresie realizacji szkolenia nowo tworzonego Oddziału Przygotowania Wojskowego. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w dowództwie 3. PBOT.

 

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota. Misją WOT jest obrona 

i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.