Reklama

Reklama

Posłuchajcie "Kolędy od Policjantów" [VIDEO]

Opublikowano: sob, 26 gru 2020 17:02
Autor: | Zdjęcie: Kadr z filmu

Posłuchajcie "Kolędy od Policjantów" [VIDEO] - Zdjęcie główne

foto Kadr z filmu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już prawie tradycja, bo po raz siódmy „Kolęda od policjantów” gościć będzie w domach i sercach ich rodzin. Wsparta olbrzymim autorytetem i profesjonalizmem nieżyjącego Romualda Lipko, lidera Budki Suflera, kierowana słowami policjantki Anny Zielińskiej-Brudek ma nadać należną rangę pracy policjantów. ”Na baczność i spocznij służyć człowiekowi”- to jej przesłanie.

Reklama

Zamierzeniem twórców jest aby ”Kolęda od policjantów” stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce. Ich codzienna służba, w tych trudnych ostatnio czasach, utwierdza w przekonaniu o słuszności zachowań, podejmowanych decyzji i postępowań w obronie porządku prawnego, którego ramy określają demokratyczne zasady polskiego państwa.

 

Policjanci cenią świadomość narodową i patriotyzm, są gotowi w momentach zagrożenia stanąć w jego obronie. I ten egzamin zdali. A małym wsparciem niech będą słowa „Kolędy od policjantów”. Niech wskazują drogę młodemu pokoleniu, a jej strofy kierowane do służb mundurowych dotrą do serc i umysłów.

 

 

"Kolęda od policjantów" powstała spontanicznie, w atmosferze zbliżających się Świąt. Powstała na podstawie tego, co jest kwintesencją służby każdego policjanta, chęci niesienia pokoju, bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom miast i wsi. Tekst do „Kolędy od policjantów” napisała kielecka policjantka Anna Zielińska-Brudek autorka tomików poezji i licznych publikacji. Jak przyznawała wtedy „Myśl o jej napisaniu narodziła się dużo wcześniej.” Kolęda została wówczas wyśpiewana przez kieleckiego kompozytora Marcina Janaszka. 

 

Muzykę do niej skomponował nieżyjący już, znany polski kompozytor Romuald Lipko, który był pomysłodawcą nagrania i zaprosił do współpracy wykonawcę ze swojego zespołu - aktora, solistę Grzegorza Wilka. Do jej zaśpiewania zaproszono także Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

 

W 2016 roku do utworu powstał profesjonalny teledysk, który wykonał kielecki oddział TVP. Na planie nie zabrakło Grzegorza Wilka, śp. Romualda Lipko oraz świętokrzyskich policjantów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.