Reklama

Reklama

Powiat Leski: spotkanie przewoźników z samorządowcami w sprawie przewozów lokalnych

Opublikowano: 20 stycznia 2018 00:27
Autor: Agnieszka Szczepańska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W Starostwie Powiatowym w Lesku spotkali się samorządowcy i przedstawiciele firm transportowych, aby rozwiązać problemy dotyczące przewozu osób na terenie powiatu leskiego.

Reklama

Szybko rozwiązać trzeba zwłaszcza sprawę braku komunikacji na trasach nieopłacalnych, gdzie autobusem do małych miejscowości, leżących na uboczu, jeździ kilka osób.

Inne problemy to głównie brak regularnych kursów, brak rozkładów jazdy na przystankach, zrywanie tych rozkładów w sezonie wakacyjnym przez konkurencję, "podbieranie turystów" na dochodowych liniach bieszczadzkich przez sezonowe busy, obciążenie wyłącznie jednego przewoźnika kosztami utrzymania dworca autobusowego w Lesku.
W spotkaniu, zorganizowanym 19 stycznia przez starostę leskiego Andrzeja Olesiuka, uczestniczyli m.in. wójtowie gmin wchodzących w skład powiatu leskiego, radni powiatowi, oraz przewoźnicy: BAK-BUS, SANBUS, PKS Jarosław i PKS Stalowa Wola.
W trakcie burzliwej dyskusji rozważano możliwe rozwiązania, z uwzględnieniem nowych przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Starosta Olesiuk zaproponował też stworzenie docelowo powiatowego rozkładu jazdy, ponieważ z dotychczasowych doświadczeń wynika, że systemu komunikacji nie są w stanie zbudować poszczególne gminy osobno.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.