reklama
reklama

Przygotowania do nowego sezonu na sanockim skansenie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przygotowania do nowego sezonu na sanockim skansenie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
54
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Dziś (18 kwietnia) na sanockim skansenie zostały zorganizowane szkolenia dla pracowników. Dzięki temu będziemy mogli bezpiecznie wkroczyć w nowy sezon.
reklama

W sanockim skansenie dzisiaj odbyło się szczególne szkolenie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas nadchodzącego sezonu wiosenno-letniego. Współpraca z lokalnymi służbami ratunkowymi i strażą pożarną ma na celu zapobieganie ewentualnym zagrożeniom i zminimalizowanie ryzyka powtórzenia się tragicznego wydarzenia sprzed 30 lat – pożaru, który zniszczył wiele cennych drewnianych obiektów.

Szkolenie przeciwpożarowe podzielono na trzy kluczowe etapy, które miały na celu przygotowanie personelu skansenu do skutecznego działania w przypadku awarii. Pierwszy etap skupiał się na wykładzie z zakresu BHP oraz praktycznych demonstracjach z użyciem różnorodnych gaśnic. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego i efektywnego gaszenia ognia.

Drugim ważnym elementem szkolenia była współpraca z Państwową Strażą Pożarną w Sanoku. Strażak przedstawił szczegółowe informacje na temat postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz zasady współpracy z profesjonalnymi służbami ratunkowymi. Przeprowadzono również realistyczne ćwiczenia, w których strażacy demonstrowali swoje umiejętności w praktycznym działaniu.

Trzecim i nie mniej ważnym elementem szkolenia była nauka pierwszej pomocy prowadzona przez doświadczonego ratownika medycznego. Uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności w udzielaniu pomocy przedmedycznej oraz informacje na temat prawidłowego kontaktowania się ze służbami ratunkowymi w sytuacjach awaryjnych.

Należy podkreślić, że szkolenie to ma szczególne znaczenie dla sanockiego skansenu, który w przeszłości doświadczył tragicznego pożaru. Wybuch z 2 lipca 1994 roku spowodował zniszczenie 15 drewnianych obiektów, w tym 13 obiektów architektury oraz dwie studnie. Dlatego też priorytetem dla pracowników skansenu jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony dziedzictwa kulturowego, które reprezentuje ta unikalna placówka.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama