Reklama

Przypominamy przed weekendowymi wyjazdami na Ukrainę

Opublikowano: czw, 2 maj 2019 11:20
Autor:

Przypominamy przed weekendowymi wyjazdami na Ukrainę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W okresie weekendu majowego, podróżni udający się na Ukrainę przez podkarpackie przejścia graniczne winni liczyć się z większym natężeniem ruchu, a tym samym wydłużonym czasem oczekiwania na odprawę graniczną.

Biorąc pod uwagę statystyki dot. ruchu granicznego z ostatnich kilku lat, informujemy podróżnych którzy planują wyjazdy turystyczne w majowy weekend na Ukrainę, o możliwości wydłużonego czasu oczekiwania na odprawę graniczną.

Granicę na Podkarpaciu można przekroczyć przez przejścia graniczne:

  • Budomierz-Hruszew
  • Korczowa-Krakowiec
  • Medyka-Szeginie
  • Krościenko-Chyrów

Aktualne czasy oczekiwań na wyjazd z Polski można sprawdzać na stronie internetowej: www.granica.gov.pl

Można korzystać z podglądu przejść granicznych z kamerek internetowych które prowadzą transmisję na żywo z każdego z przejść granicznych z Ukrainą.

Informacje dla obywateli polskich podróżujących na Ukrainę dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/.

Przypominamy, że obywatele państw trzecich ( w tym ob. Ukrainy), aby wjechać na terytorium państw Schengen muszą spełniać określone warunki tj.:

  • posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli taka jest wymagana od obywateli danego państwa,
  • określić cel podróży oraz
  • posiadać odpowiednie środki na okres pobytu i na powrót,
  • osoba, która zamierza wjechać na obszar Schengen nie może figurować również w systemie SIS, jako osoba niepożądana lub stanowiąca zagrożenie dla porządku publicznego.
  • w przypadku wjazdu w ruchu bezwizowym na podstawie paszportu biometrycznego należy sprawdzić czy w ostatnim okresie 180 dni wstecz limit pobytu krótkoterminowego nie został wyczerpany

( jako pobyt krótkoterminowy należy uznać pobyt w ruchu bezwizowym na podst. wizy Schengen typu C i stampili wojewody- szczegóły w zakładce: https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/najczesciej-zadawane-py/5097,24-Po-spelnieniu-jakich-warunkow-i-na-ile-dni-obywatele-Ukrainy-moga-przyjechac-.html )

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.