Reklama

Ratowanie klasztoru

Opublikowano: sob, 7 maj 2016 20:16
Autor:

Ratowanie klasztoru - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klasztor Karmelitów Bosych to główna wizytówka Zagórza. Trzeba o nią dbać, by nie podzieliła losów zamku w Sobieniu, z którego nie zostało za wiele. Nie jest to łatwe. Mury kruszeją i zarastają trawą i drzewkami. Co kilka lat niezbędne są prace zabezpieczające ruiny przed dalszym niszczeniem. W tym celu przygotowywane są dwa projekty.

Pierwszy z nich to prace konserwatorskie wnętrza kościoła. Zabezpieczone zostaną korony murów i powierzchnie tynkarskie ścian kościoła. Szacowany koszt prac to około pół miliona złotych. Na razie gmina ma dostać na ten cel 250 tys. zł. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadeklarował wsparcie w wysokości 150 tys. złotych. Projekt uzyskał też dofinansowanie 100 tys. złotych od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Istnieje szansa, że dorzuci się też marszałek. Ten temat zostanie poruszony końcem maja na sesji sejmiku wojewódzkiego. Urzędnicy Zagórza na podstawie doświadczeń z poprzednich lat szacują, że może to być 40-50 tys. zł.

Więcej w 18 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.