Reklama

Sanocki batalion otworzył bramy dla przyszłych kandydatów

Opublikowano: czw, 7 paź 2021 07:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dni Otwartych Koszar to jedyna okazja, aby przekroczyć bramy jednostki i podejrzeć, jak wygląda żołnierskie życie „od kuchni”. Sympatycy i miłośnicy wojska mieli taką możliwość 30 września. Było to pierwsze przedsięwzięcie, które otworzyło cykl podobnych spotkań w sanockim batalionie.

Wojsko dla laika jest dosyć odległą i skomplikowaną materią. Pierwsze co przychodzi na myśl to dyscyplina, hierarchia, wyszkolenie, treningi strzeleckie i wszelkiego rodzaju sprawy militarne. I racja, wszystkie te elementy mieszczą się w szeroko pojętej wojskowości. A co poza tym?


 Podczas dni otwartych dla uczestników przedsięwzięcia Terytorialsi przygotowali stanowisko promocyjno-informacyjne. Żołnierze omawiali poszczególne elementy sprzętu i uzbrojenia,  prezentując ich działanie oraz dzieląc się ciekawostkami technicznymi.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się trening strzelecki z karabinka typu ASG, zorganizowany pod okiem instruktorów, a także „ścieżka saperska”, gdzie chętni mogli spróbować przejść z wykrywaczem, poszukując ukrytych „mini” niespodzianek.

Głównym celem organizowania Dni Otwartych Koszar jest przede wszystkim przybliżenie najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych osobom zainteresowanym służbą w TSW. Można ją realizować rotacyjnie, raz w miesiącu, jako ochotnicy, podczas których żołnierze podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje na poszczególnych etapach szkolenia.

Dla tych, którzy chcieliby zawodowo związać się z armią, jest to doskonała okazja do rozpoczęcia kariery wojskowej.

Kolejne Dni Otwartych Koszar są planowane już w październiku, na które serdecznie zapraszamy. Szczegóły niebawem.

 

źródło: 35 blp Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.