Reklama

SANOK: 4 nowe bloki mieszkalne przy ul. Konarskiego

Opublikowano: pt, 12 lut 2021 14:13
Autor:

SANOK: 4 nowe bloki mieszkalne przy ul. Konarskiego - Zdjęcie główne

Panorama Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Sanoka, która odbyła się 10 lutego, podjęto uchwałę w sprawie utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Południe z siedzibą w Przemyślu oraz o złożenie wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Zwołanie sesji Rady Miasta w trybie nadzwyczajnym podyktowane zostało zmianami niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa wprowadzonymi ustawą z dn. 10 grudnia 2020 r., w których znalazły się istotne zmiany dotyczące wspierania budownictwa społecznego realizowanego przez samorządy. Nowym rozwiązaniem jest utworzenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w której skład wchodzą jednostki samorządu terytorialnego i Krajowy Zasób Nieruchomości – przedstawiciele Skarbu Państwa

Najkorzystniejsze w świetle obowiązujących przepisów będzie powołanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Południe Sp. z o.o.

Zmiany ustawy z dn. 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego przewidują Utworzenie Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, umożliwiającego udzielenie wsparcia finansowego w wys. 3 mln zł gminom, których budżety ucierpiały w wyniku epidemii COVID-19.

Na sfinansowanie objęcia przez Gminę Miasta Sanoka udziałów w nowo utworzonej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej Południe Sp. z o. o. w wysokości 3 mln zł burmistrz składa wniosek do ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Wniosek wymaga zatwierdzenia przez radę. 

Plany Miasta dotyczą budowy 4. bloków mieszkalnych przy ul. Konarskiego, tj. 70 mieszkań. Będą one przeznaczone dla osób, których dochody nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego.

Najemcy otrzymają mieszkania z atrakcyjną ofertą czynszową oraz możliwością dojścia do własności. W przypadku osób, które chcą dojść do własności, ustawa zakłada partycypację w wysokości ok. 20% wartości mieszkania.

Pierwszeństwo w przyznaniu mieszkania będą miały rodziny z dziećmi nieposiadający prawa własności do żadnego lokalu.

Po dokonaniu wszelkich formalności budowa może się rozpocząć w przyszłym roku. 

 

 Sanok.pl/ red

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  SAS

  Jaka jest dokładna lokalizacja tych nowych bloków przy Konarskiego? Czy jest jakiś choćby ogólny plan, mapka terenu z rzutem bloków? Konarskiego jest dość długa...

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Władzio

  Pomysł dobry. Myślę że sanockie potrzeby to dużo więcej niż 70 mieszkań. Czy już wiadomo kiedy i gdzie można składać wnioski? Czy w pierwszej kolejności będą pod uwagę brane osoby które wpłacą 20 % na budowę czy Ci których na to nie stać i chcą tylko wynajmować za " przystępną kwotę" też mają szansę ? 20% przy obecnych cenach to około 50 tys. zł. z... Rozwiń

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Leo

  Biorąc pod uwagę ceny wynajmu mieszkania w Sanoku, to pomysł jest dobry. Ciekawy tylko jestem w jaki sposób będą kontrolować czy te mieszkania nie będą potem na lewo wynajmowane po cenie rynkowej...

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -5

  Nie

  "Po dokonaniu wszelkich formalności budowa może się rozpocząć w przyszłym roku. " Patrząc na osiągniecia obecnego włodarza to skończy sie na planach i slitfociach.