Reklama

SANOK: Apel do artystów!

Opublikowano: czw, 14 mar 2019 22:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zostało jeszcze 5 dni na to by darować swoje prace! Mamy nadzieję, że ten apel dotrze do szerszego grona artystów, nie tylko z Podkarpacia. Poniżej Apel organizatorów całej akcji.

Drodzy artyści!

W imieniu BWA Galerii Sanockiej oraz ZPAP oddział Rzeszów zwracamy się z uprzejmą prośbą o złożenie prac na szczytny cel dla Ani Pilszak, która pilnie potrzebuje wsparcia finansowego! 24 marca w godzinach 13.00 - 18.00 w BWA Galerii Sanockiej (Sanok, Rynek 14) odbędzie się Akcja Charytatywna, na której będzie można kupić prace artystyczne z zakresu; Malarstwa, Rysunku, Grafiki, Rzeźby, Fotografii, Rękodzieła. Prosimy o wsparcie Waszymi pracami, które można przekazać w formie darowizny do dnia 20 marca w BWA Galerii Sanockiej (Sanok, Rynek 14).

Znana sanocka artystka Ania Pilszak, zmaga się z nowotworem; jest po operacji w trakcie radioterapii i chemioterapii. Potrzebuje naszej pomocy. Ania urodziła się i mieszka w Sanoku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Od 1991r jest członkiem ZPAP w Rzeszowie. Jest honorowym członkiem Towarzystwa Muzycznego w Sanoku. Została nagrodzona w dziedzinie Kultura i Sztuka Nagrodą Miasta Sanoka. Po 2000 r. Ania współtworzyła kierunek artystyczny na PWSZ w Sanoku i przez wiele lat kształciła młodych ludzi w zakresie sztuk plastycznych. Co więcej całe życie zawodowe związała z dydaktyką i Sanockim Domem Kultury, a dzięki jej zajęciom Sanok wzbogacił się o kolejne pokolenia artystów. Zresztą Ania od lat promuje miasto i jego artystów w kraju i poza granicami. Zorganizowała dziesiątki wystaw w galerii SDK, prezentując sanoczanom sztukę wielu znakomitych artystów, była komisarzem wielu plenerów malarskich. Jej wkład w rozwój kulturalny miasta jest nieoceniony. Całe swoje życie niosła pomoc wszystkim, którzy jej potrzebowali. Od samego początku uczestniczyła w corocznych aukcjach charytatywnych WOŚP, dwukrotnie organizowała aukcję charytatywną na rzecz Oddziału Chirurgii szpitala w Sanoku; aktywnie włączała się w akcje Ziemia Sanocka dla Szpitala, dekorowała sanocki Oddział Dziecięcy obrazami bajkowymi (bajkowa klatka schodowa do niego prowadząca to też jej dzieło); wyposażyła w obrazy Oddział Urazowy Szpitala w Lesku, Oddział Onkologii w Brzozowie. Czynnie uczestniczy w Akcji „Niech Kwitną Kwiaty Nadziei” Stowarzyszenia Walki z Nowotworami w Humennym oraz Dar Med w Brzozowie. Organizowała też zbiórki we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, a także słała swoje obrazy na każdą akcję charytatywną organizowaną przez podkarpackich artystów na rzecz chorych dzieci. Teraz sama potrzebuje naszej pomocy, bo z powodu choroby znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Koszty związane z leczeniem oraz rekonwalescencją przekraczają jej finansowe możliwości.

Pomóżmy dobru wrócić!!! Pomóżmy Ani!!!

Dlatego weźmy udział w akcji charytatywnej dla Ani!!!
Akcja Charytatywna dla Ani odbędzie się w BWA Galerii Sanockiej, Rynek 14, 24 marca w godzinach 13.00 - 18.00

Więcej informacji udziela ekipa BWA Galerii Sanockiej pod numerem telefonu: 13 46 36 030 lub mailowym [email protected]

Liczymy na wasze wsparcie!

PS. Prosimy o rozesłanie informacji dalej, niech dotrze do szerokiego grona!

Poniżej w galerii publikujemy prace, które już zostały darowane na rzecz Ani. Można je będzie nabyć podczas akcji charytatywnej 24 marca w Galerii BWA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.