Reklama

Reklama

SANOK: Burmistrz uhonorował sanockich sportowców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 28 kwi 2021 08:55
Autor: | Zdjęcie: UM Sanok

SANOK: Burmistrz uhonorował sanockich sportowców [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

foto UM Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku, 23 kwietnia br. odbyło się oficjalne wręczenie nagród sportowych za wysokie wyniki w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym w 2020 r. W ramach ogłoszonego naboru 3 kluby i stowarzyszenia złożyły 7 wniosków.

Wnioski złożyli:

 • UKS Niedźwiadki Mosir Sanok – 5 wniosków,
 • Klub Sportowy „Komunalni Sanok”  – 1 wniosek
 • Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik” – 1 wniosek.

Podczas spotkania burmistrz Sanoka pogratulował młodym sportowcom imponujących wyników, motywacji i wysiłku wkładanego w treningi. Zapewnił też o dalszym wspieraniu sportowców.

 

Nagrody przyznano zawodnikom UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok Michałowi Starościakowi, Kacprowi Rockiemu, Dawidowi Żółkiewiczowi, Filipowi Wiszyńskiemu i trenerowi Michałowi Radwańskiemu. Z Klubu Sportowego „Komunalni Sanok” wyróżniono Emilię Janik. Nagrodę odebrała także Julita Krawiec zawodniczka  Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik”.

 

Wnioski o nagrody i wyróżnienia sportowe zgodnie z załącznikiem nr 2 do Uchwały Nr IV/21/11 Rady Miasta Sanoka z dnia 18.01.2011 r. rozpatrywała komisja w składzie Grzegorz Kornecki  – zastępca burmistrza ds. społecznych, Łukasz Radożycki – członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Sanoka, Agata Jamka – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz Elżbieta Klucznik – inspektor w Wydziale Spraw Społecznych i Obywatelskich.

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Michał Starościak i Kacper Rocki, którzy w sezonie 2019/2020 wraz z drużyną młodzika „Niedźwiadków” zajęli I miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce, brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej U16 oraz zdobyli srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.

 

Dawid Żółkiewicz i Filip Wiszyński w sezonie 2019/2020 wraz z drużyną juniorów (CLJ) zajęli II miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce.

 

Emilia Janik zawodniczka Klubu Sportowego „Komunalni Sanok” zdobyła I miejsce w skoku w dal podczas Mitingu przy Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w Mielcu, II miejsce w skoku w dal podczas Mitingu Kwalifikacyjnego POZLA w Stalowej Woli, I miejsce w skoku w dal podczas Mitingu Kwalifikacyjnego POZLA w Przemyślu, II miejsce w skoku w dal podczas Małopolskiego Mitingu LA „I Ty możesz zostać mistrzem” w Suchej Beskidzkiej, I miejsce w skoku w dal podczas mitingu przy Międzywojewódzkim Meczu U-18 w Krakowie.

 

Julita Krawiec zawodniczka Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik” zdobyła I m w jeździe szybkiej na lodzie w dystansach na 300 m, 500 m, a także w wieloboju w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku, Warszawie, Elblągu, w finale w Zakopanem. W Klasyfikacji Generalnej „Ogólnopolskich zawodów dzieci” 2019/2020, E2 11 lat dziewcząt zdobyła I miejsce i 36 punktów maksymalną łączną ilość. Wg światowego rankingu łyżwiarstwa szybkiego Julita Krawiec w swojej kategorii wiekowej w sezonie 2019/2020 zdobyła 3. miejsce na świecie w 300 m, 4. miejsce na świecie 500 m, sezon 2020/2021 – 4 miejsce na świecie na 500 m i 2 miejsce na świecie 1 000 m.

Michał Radwański – prezes klubu STS Sanok, drużyny seniorskiej, która po 4–letniej przerwie zakwalifikowała się do rywalizacji fazy Play-off.

 

Źródło: Oficjalna strona miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -2

  Zniesmaczony

  Przepraszam, a trener juniorów? Krzysztof Ząbkiewicz który co roku zdobywa medal z chłopakami!!!

 • 6 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  jatowiem1

  To ładny gest móc nagrodzić wyróżniających się sportowców i zawodników.Oby jak najwięcej na naszym terenie takich było

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -5

  Sanoczanin

  Śmiechu warte