Reklama

Reklama

SANOK: Dobiegają końca prace nad zabezpieczeniem osuwiska przy Schodach Franciszkańskich [FOTO]

Opublikowano: czw, 9 kwi 2020 08:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niebawem zakończą się prace nad zabezpieczeniem osuwiska przy Schodach Franciszkańskich rozpoczęte w sierpniu ubiegłego roku.

Inwestycja polegała na zabezpieczeniu czynnego osuwiska poprzez wykonanie konstrukcji oporowej w postaci dwóch linii palisad żelbetowych oraz czterech linii murów oporowych wspartych poprzecznie poprzez belki żelbetowe. Mury oporowe zostały zamocowane do podłoża nośnego za pomocą osiemdziesięciu kotew gruntowych.. Przy klasztorze zostały również wykonane 32 dreny wiercone o dł. 10 m, umożliwiające odwodnienie terenu, została również wyremontowana istniejąca kanalizacja deszczowa (o długości 172 m), która została podłączona do istniejącej sieci.

Pozostało do pokrycia całego terenu geokratą, która zostanie ułożona na powierzchni 3 495 m2, co umożliwi przykrycie wykonanej konstrukcji. Na koniec zostaną posadzone nowe drzewa, m.in. grab, wiąz, buk czerwonolistny kolumnowy, akacje, ale także jabłonie, śliwy i grochodrzew – 31 na działce należącej do miasta, 15 na terenie, który jest własnością klasztoru.

Gmina Miasta Sanoka uzyskała dofinansowanie dla tej inwestycji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego (przyznane dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości
inwestycji, tj. 3 909 314,18 zł).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Fotoamator

    Proponuję te zdjęcia zrobić rano, światło będzie dużo lepsze.