Reklama

SANOK: Dziś rozpoczął się strajk nauczycieli [RELACJA]

Opublikowano: pon, 8 kwi 2019 11:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ, dlatego dziś o godzinie 8:00 rozpoczął się strajk nauczycieli. W większości sanockich szkół nie odbędą się lekcje, jest jednak zapewniona opieka nad dziećmi.

Rząd miał nadzieję, że dojdzie do porozumienia, niestety tak się nie stało - o czym pisaliśmy [TUTAJ]. Dziś oficjalnie rozpoczął się strajk w Polskich szkołach.  

W ogólnopolskiej akcji protestacyjnej bierze udział 10 miejskich placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1, Samorządowe Przedszkole Publiczne 3 i Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4. We wszystkich szkołach i przedszkolach podlegających Gminie Miasta Sanoka uczniowie mają zapewnioną fachową opiekę oraz zajęcia wychowawcze, które nie zostały odwołane. O godzinie 8.00 na 568 nauczycieli ogółem, do akcji protestacyjnej przystąpiło 54 pedagogów przedszkolnych oraz 254 nauczycieli szkół podstawowych.

Z kolei do strajku nie przystąpiło 4 nauczycieli przedszkoli, 34 nauczycieli szkół podstawowych oraz dyrektorzy szkół w liczbie 23 osób. 

Udziału nie wzięły tylko dwie szkoły - Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 2. 

Wszystkie szkoły są dziś otwarte, nauczyciele jednak nie prowadzą lekcji dydaktycznych. Dla wszystkich dzieci które dziś przyszły do szkół, organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, opieka jest cały czas zapewniona.  

 

Dzisiaj o godzinie 14.30 w Urzędzie Miasta Sanoka odbywa się narada zastępcy Burmistrza Grzegorza Korneckiego z dyrektorami sanockich podstawówek i przedszkoli. Tematem spotkania będzie m. in. kwestia przeprowadzenia zbliżających się egzaminów. Jak zapewnia wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, te z pewnością odbędą się zgodnie z harmonogramem. Największym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminu z języka obcego, ze względu na wymaganą większą liczbę komisji egzaminacyjnych.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    matka

    Brawo Panie!