Reklama

Reklama

Setki Żołnierzy 3.PBOT intensywnie działają na całym Podkarpaciu [FOTO]

Opublikowano: wt, 13 paź 2020 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wrócili do szkolenia bojowego w stałych rejonach odpowiedzialności. W miniony weekend na terenie Podkarpacia ćwiczyło ponad 700 terytorialsów. Na wniosek komendanta wojewódzkiego policji nasi żołnierze wrócili do udzielania wsparcia policji w zakresie prowadzenia kontroli kwarantanny. W dalszym ciągu nasze zespoły medyczne pobierają wymazy na terenie całego województwa.

 

Ostatnie trzy miesiące szkolenia kryzysowego było ukierunkowane na doskonalenie kompetencji specjalistycznych oraz współdziałania z innymi służbami. 

 


Przeczytaj także: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby


 

Początkiem października żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wrócili do szkolenia bojowego. Nie inaczej było w miniony weekend, ponad 700 terytorialsów brało udział w szkoleniu rotacyjnym w swoich rejonach odpowiedzialności, prowadząc tam zajęcia obronne i taktyczno – ogniowe. 

 

10 października żołnierze mieleckiej kompanii wchodzącej w skład 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy brali udział w gminnych zajęciach obronnych pk. „Przecław – Październik 2020”.
 

Organizatorem szkolenia był urząd miasta w Przecławiu. Scenariusz dla kompanii był bardzo obszerny. Żołnierze w ramach tego ćwiczenia brali udział w zgrywaniugminnego systemu kierowania ogniw w czasie realizacji zadań operacyjnych w sytuacji kryzysowej.
 

Ćwiczący pododdział prowadził ewakuację personelu z zagrożonego terenu ibudynków. 

 

- taka forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności kompanii w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie pododdziału z administracją samorządową. Umożliwia również przeprowadzenie szkolenia w warunkach naturalnych, realizację procesu dowodzenia poprzez planowanie i organizację działań, ich realizację oraz kontrolę wykonania. Żołnierze z dużym entuzjazmempodejmują wyzwania udziału w ćwiczeniach obronnych czy kryzysowych w ich rodzinnych miejscowościach 

- podkreślił por. Andrzej Koszyk dowódca mieleckiej kompanii

 

Od kilku dni nasi żołnierze wrócili też do wsparcia policji, która w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzaosoby objęte kwarantanną. 
 

Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.
 

Wspólne działania służb medycznych oraz żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i żołnierz.
 

W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparcia policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne.

 

Na wniosek wojewody 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej deleguje 3 zespoły medyczne do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
 

Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, jak również metodą „drivethru” oraz „walk thru”. W sumie do tej pory nasi medycy pobrali blisko 8 tys wymazów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.