reklama
reklama

Spływają wyniki z komisji. Tomasz Matuszewski póki co wygrywa!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Spływają wyniki z komisji. Tomasz Matuszewski póki co wygrywa! - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
14
zdjęć

foto redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Lokale zostały zamknięte punktualnie o godz. 21. Trwa liczenie głosów. Frekwencja w obwodach wyborczych w Sanoku w I i II turze wyborów na burmistrza pokazuje istotne różnice. Różnica głosów oddanych na kandydatów w Sanoku jest niewielka.
reklama

Na podstawie dostarczonych danych z 7 na 22 obwodów głosowania w II turze wyborów na burmistrza Sanoka, można porównać wyniki dwóch głównych kandydatów: Tomasza Adama Matuszewskiego i Sławomira Miklicza.

Tomasz Matuszewski

  • Pierwsze głosowanie: uzyskał 4 189 głosów, co stanowiło 30,31% głosów.
  • Drugie głosowanie: z 7 na 22 obwody głosowania uzyskał 1 473 głosy, co stanowi 52,97% oddanych głosów.

Sławomir Miklicz

  • Pierwsze głosowanie: uzyskał 4 973 głosy, co stanowiło 35,99% głosów.
  • Drugie głosowanie: z 7 na 22 obwody głosowania uzyskał 1 308 głosów, co stanowi 47,03% oddanych głosów.
Z tych danych wynika, że w drugiej turze głosowania Tomasz Adam Matuszewski uzyskał lepszy wynik procentowy niż w pierwszej turze, zwiększając swój udział o ponad 22 punkty procentowe. Natomiast Sławomir Miklicz, mimo że w pierwszej turze miał wyższy procent głosów, w drugiej turze uzyskał mniejszy procent głosów, tracąc prawie 11 punktów procentowych.

Ogólnie, dane z części obwodów wskazują, że Tomasz Adam Matuszewski mógł zyskać większe poparcie w drugiej turze w porównaniu do Sławomira Miklicza, mimo że początkowo miał mniej głosów. To może sugerować zmianę w preferencjach wyborczych między turami lub różnice w mobilizacji wyborców przez obu kandydatów.

Powyższe analizy opierają się na danych z tylko 31,81% obwodów głosowania w II turze, więc pełny obraz sytuacji będzie możliwy do oceny po zliczeniu wszystkich głosów.

Frekwencja

W I turze frekwencja wyniosła 48,91%, gdzie liczba kart ważnych to 13 956 przy ogólnej liczbie uprawnionych do głosowania 28 534 osób. To wskazuje na wyższy poziom zaangażowania wyborców w pierwszym etapie wyborów.

W II turze frekwencja spadła do 39,43%. Liczba ważnych kart głosowania wyniosła 1 952 przy liczbie uprawnionych do głosowania 4 950 osób. Jest to znaczny spadek w porównaniu do pierwszej tury, co może sugerować, że mniejsza liczba wyborców czuła motywację do udziału w drugiej rundzie wyborów.

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama