Reklama

Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Zrobili bubel i każą nam się cieszyć! [FOTO+VIDEO]

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 18:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymalismy maila od oburzonych mieszakńców miejscowości Komańcza. Szukają ratunku za pomocą mediów, gdyż jak twierdzą, wójt jest głuchy na ich uwagi i piszą, że udaje, że nie widzi.

Reklama

Dzień dobry,

W imieniu mieszkańców miejscowości Komańcza chcemy zwrócić uwagę publicznie za Państwa pośrednictwem w sprawie złego wykonania  przebudowy gminnej drogi asfaltowej zlokalizowanej na działkach nr 572, 571, 218/6, 217/3 w Komańczy. Droga w części znajduje się na terenie podmokłym i powinna być dobrze utwardzona. Prace zostały rozpoczęte w porze deszczowej i teren jeszcze bardziej osiadł. Podbudowa drogi została nieprawidłowo wykonana. Pierwsza warstwa asfaltu na większości odcinku jest zbyt cienka i przez to asfalt się rozchodzi nawet pod ciężarem człowieka "pływa". Pośrodku są dziury. Z jednej strony drogi jest dwa centymetry asfaltu po drugiej o kilka centymetrów więcej. Podjazdy do niektórych nieruchomości są zbyt wysokie. W czwartek (JUTRO) ma zostać wylana druga i ostatnia warstwa asfaltu. Wskutek złej przebudowy cały odcinek drogi się rozleci. Wielokrotnie o tym fakcie informowaliśmy Wójta Gminy Komańcza, lecz bez skutku. Jesteśmy bardzo rozczarowani, gdyż czekaliśmy na remont drogi wiele lat, a teraz ktoś to partaczy, a drugi ktoś udaje, że nie widzi. Smutne, aczkolwiek prawdziwe. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Paweł

  A ja Popieram, Jeśli coś jest remontowane to powinno być zrobione na lata a nie do wiosny i na odpier....l. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to wszystko powinno być wykonane solidnie. W końcu płacimy na to podatki.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Mieszkaniec

  Sami znawcy na forum jak widzę. A Kto z Was ma odpowiednie uprawnienia i wiedzę by krytykować wykonawców. W Internecie sami fachowcy. Pewnie jak zwykle krytykują Ci co mają najmniej do powiedzenia ale coś przy okazji stracili. Ktoś napisał, że wystarczyło sfrezować tylko nawierzchnię....myślę, że gdyby to miało sens to jako tańsza opcja z pewnością została by wykonana tak jak to się dzieje na innych drogach. Trzeba rozliczyć wykonawców z jakości wykonanej pracy (ktoś napisał, że poza jednym miejscem jest ok) to jasne ale sianie fermentu nie ma sensu. Jeśli gościu jeden z drugim uważasz, że droga jest źle zrobiona zgłoś to gdzie trzeba i po sprawie.

 • rok temu | ocena +8 / -1

  Snk

  Do niby mieszkanca. Gwarancja gwarancja ale czego nie mozna odrazu przepilnowac. Droga napewno nie kosztowala grosze .Drogi robi sie na lata a nie do wiosny .pozdrawiam

 • rok temu | ocena +5 / -0

  Zakapior

  Doczekaliśmy czasów gdzie wielka kasa należy się wielkim prezesom-nierobom a szarym obywatelom ochłapy.

 • rok temu | ocena +7 / -3

  SpołecznyNadzór

  Widać ze nie wykonano odpowiedniej podbudowy, w niektórych miejscach wysypane kruszywo wprost na trawę (zjazdy do posesji) brak odprowadzenia wody od strony ogrodzeń posesji, totalna amatorka, czy ktoś z UG w Komańczy to nadzoruje??? to inwestycja z pieniądze podatników! SZOK

 • rok temu | ocena +0 / -15

  Bezpośrednia obserwatorka

  Ktoś bardzo tendencyjnie przedstawił sprawę. Budowa trwa jest bardzo dobrze prowadzona w jednym miejscu niewielkim jest to co pokazano na foto, rozmawiałam z wykonawcą ma jeszcze dodatkowo wzmocić warstwą masy i bedzie ok. Gminie trzeba podziękować za to ze po 40 latach poprawili drogę anie krytykować.

  • rok temu | ocena +14 / -2

   Prokurator

   Szanowna Pani,  gminie nie trzeba za nic dziękować!!! to są zadania gminy aby remontować i budować drogi a jak się patrzy na taką amatorkę za publiczne pieniądze to nadaje się do prokuratury jedynie! Co z tego ze zrobią kolejną warstwę skoro nie ma odpowiedniej podbudowy co jest podstawą. Widać ze bez urazy nie ma Pani pojęcia o budowie dróg, Jak Pani na plastelinę da cos twardego to co się stanie? to takie prawa fizyki ze szkoły podstawowej!!! Wykonawca pod nadzorem UG w Komańczy odwalił fuszerkę za co weźmie pieniądze i tyle go widzieli a Wy ludzie jak boicie się odezwać to będziecie mieć zalewane podwórka i drogę na wysokości polowy ogrodzeń. Widać tez ze fachowcy z PRDiM nie maja pojęcia o budowie dróg co udowadniają tym zleceniem. Za wszystko odpowiada UG Komancza i wójt gminy który nie potrafi zarządzać projektami i płaci z naszych pieniędzy za spartaczoną robotę. Ludzie nie zapominają a ta sprawa będzie miała finał w odpowiednich instytucjach!!!

  • rok temu | ocena +9 / -0

   To ja

   Czyli ta droga przetrwała aż 40 lat? Jeździło po niej mnóstwo samochodów i nie tylko. Ciekawe jak długo wytrzyma ona teraz? Pewnie wójt postawi znak z ograniczeniem i po sprawie ?

  • rok temu | ocena +8 / -0

   Obywatel

   Za amatorkę, czy za to, że po Pani asfalt pod same drzwi?

 • rok temu | ocena +12 / -1

  Czytelnik

  Proste wytłumaczenie na to co zrobili ;D powierzchnia pod Asfalt z tego co widze jest źle przygotowana ... pod asfaltem nie ma odpowiedniego materiału ktory zatrzymal by wydostające sie błoto na którym położony jest Asfalt. Cienka warstwa kamieni nie zatrzyma błota ktore znajdowało się na nawierzchni... trzeba najpierw zabezpieczyć je specialna matą później dopiero przygotowywac podłoże które bedzie stabilne w innym wypadku gorący asfalt rozgrzewa wilgotne błoto a walec drogowy ubijając nawierzchnię wycicka to błoto na zewnątrz w wyniku czego asfalt miesza się z mokrym materiałem i traci wartosci utwardzające czyli pęka i jest nuestabilny przybiera właściwości zwykłego żwiru;) nadzoruje tego typu prace od 8 lat w Szwecji i widziałem wiele podobnych sytuacji

 • rok temu | ocena +6 / -7

  Mieszkaniec

  Gołym okiem widać, że tłuczeń spryskano tylko masą asfaltową (lub rozsypano warstwę klińca smołowanego) by go związać i zapewnić dobrą przyczepność dla warstwy wierzchniej. Ktoś kto pisze takie bzdury i je publikuje chyba nie ma pojęcia o tym jak wygląda budowa drogi. Zupełnie inną sprawą jest, że wójt się na tym nie musi znać. Wykonawca z całą pewnością udziela gwarancji na swoją usługę i mniemam że zostanie z jakości rozliczony jeśli zajdzie taka potrzeba. Trochę więcej zaufania. A mniej poszukiwania sensacji tam gdzie jej się nie znajdzie.

  • rok temu | ocena +12 / -0

   Komańczanin

   Drogi Panie, trzeba czytać ze zrozumieniem, napisane jest bowiem, że jest to pierwsza warstwa asfaltu. Podbudowa i pierwsza warstwa jest grząska jak widać na załączonym filmiku. Teraz będzie położna warstwa tzw. ścieralna. Jeśli teraz jest tak słabo wykonana to po drugiej ostatniej warstwie ścieralnej droga się rozpadnie. Jeśli Pan rzeczywiście mieszka w Komańczy powinien pan wiedzieć, że wystarczyło sfrezować starą nawierzchnie i wylać nowa. Prawdą jest, to iż Wójt nie musi się znać i się nie zna, lecz od tego ma odpowiednio wykształconych i kompetentnych pracowników. Był wielokrotnie informowany o tym, że droga jest przebudowywana w nieprawidłowy sposób. Lecz to ignorował.

  • rok temu | ocena +8 / -0

   Również Mieszkaniec

   Proszę czytać ze zrozumieniem. Napisanie jest bowiem wyraźnie, że jest to pierwsza warstwa asfaltu. Drugą rzeczą bardzo istotna jest to, że taki stan drogi pod warstwę ścieralna asfaltu jest zbyt grząski, droga całkowicie się rozleci. 'Mieszkańcu" jeśli mieszkasz w Komańczy to powinieneś wiedzieć, że wystarczyło tylko sfrezować stara nawierzchnie i wylać nowy asfalt. Na koniec, oczywistym jest, że Wójt nie musi się znać od tego ma pracowników, ale wielokrotnie o tym fakcie był informowany, lecz to ignorował