Reklama

Terytorialsi oddali bezcenny dar - dar życia! Rekordowy Krwioobieg!

Opublikowano: ndz, 23 cze 2019 12:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trasa czerwonej nitki i II edycja projektu „Krwioobieg Terytorialsa” na rzeszowskim rynku zakończyła się rekordową liczba chętnych, aby oddać krew. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród żołnierzy i również społeczeństwa, które w tą upalną sobotę przyszło na Rynek, by wziąć udział w pikniku zorganizowanym z tej okazji.

Jesteśmy wszyscy mile zaskoczeni po podsumowaniu II edycji projektu „Krwioobieg Terytorialsa”, który odbył się na rzeszowskim rynku 15 czerwca br. Pomimo upałów jakie nawiedziły w tym dniu region Podkarpacia, przed krwiobusami i do Rejonowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Wierzbowej zgłosiło się 140 żołnierzy z rzeszowskiego, dębickiego i sanockiego batalionu lekkiej piechoty z płk. Dariuszem SŁOTĄ dowódcą 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu do rezerw RCKiK w Rzeszowie trafiło 63 litry krwi. To dar, który w tym wakacyjnym okresie jest bezcenny.

 

Zbiórka krwi wśród podkarpackich „Terytorialsów” odbywa się cyklicznie. W sumie żołnierze podkarpackiej brygady OT oddali już 363 litry krwi. Jak pokazują wyniki, żołnierze lubią pomagać i wspierać społeczeństwo z regionu, z którego sami się wywodzą. Przez to również realizują założone cele i misję formowanego piątego rodzaju Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej.  A jak sami mówią pomoc innym mają we krwi.

 

Jak zaznaczył 22 maja br. na konferencji otwierającej projekt dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła:

Pierwsza edycja projektu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W całej Polsce wzięło w niej udział 2000 żołnierzy, którzy łącznie, podczas jej trwania oddali ponad 1300 litrów krwi.
Co oznacza, że co 10 żołnierz naszej Formacji jest krwiodawcą. To więcej niż zakładaliśmy – dodał Dowódca WOT.

„KRWIOOBIEG Terytorialsa” jest bardzo ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości żołnierzy gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

Co więcej akcja przyczynia się również do kształtowania zdrowego stylu życia wśród żołnierzy i ich rodzin, kształtowania postaw prospołecznych zgodnych z misją formacji, a także do zbudowania zależności i powiązań z instytucjami i organizacjami odpowiedzialnymi za krwiodawstwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.