Reklama

Uczelnia Państwowa w Sanoku z dotacją celową z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego!

Opublikowano: pt, 24 lip 2020 09:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem podkarpackich uczelni otrzymało w tym roku wsparcie z budżetu województwa. Łącznie jego wysokość wynosi milion złotych. Umowy na dotację, przedstawiciele uczelni podpisali w urzędzie marszałkowskim.

- Wniosków o dotację wpłynęło 11. Uznaliśmy, że 7 jest interesujących, wpisujących się w strategię rozwoju województwa, w inteligentne specjalizacje. Dotacje są przyznane w zależności od wagi i rodzaju przedsięwzięcia.

– mówił podczas podpisania umów marszałek Ortyl.

 

Jest nam niezmiennie miło poinformować, że wśród Uczelni, które otrzymały wsparcie samorządu województwa podkarpackiego, znalazła się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Sanocką Alma Mater podczas podpisywania umowy reprezentowała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz.

 

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku otrzymała dotację celową w kwocie: 85 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Wyposażenie laboratorium wytrzymałości materiałów i konstrukcji (laboratorium badawczo - dydaktycze) umożliwiające kształcenie praktyczne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (studia II stopnia)”.

 

W podpisaniu umów, oprócz wyróżnionych uczelni, uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego:

Jerzy Borcz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego,

Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego,

Piotr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego  

Monika Brewczak – Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +4 / -4

    jakoś tak

    Pragnę przypomnieć,że pierwszym rektorem tej Szkoły był profesor Jan Skoczyński, nominowany na to stanowisko przez ówczesnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesora Franciszka Ziejkę, którego pogrzeb odbywa się właśnie dzisiaj w Krakowie. Profesor Jan Skoczyński mieszka obecnie w Sanoku i robi wiele dobrego dla miasta.