Reklama

Reklama

Ustrzyki Dolne: Apel burmistrza o właściwe wyrzucanie odpadów komunalnych

Opublikowano: pon, 3 sie 2020 11:30
Autor:

Ustrzyki Dolne: Apel burmistrza o właściwe wyrzucanie odpadów komunalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Ustrzyk Dolnych apeluje do mieszkańców i osób prowadzących w naszym mieście działalność gospodarczą o niewrzucanie do koszy ulicznych, stojących na terenie miasta, odpadów komunalnych pochodzących zarówno z gospodarstw domowych, jak i wytworzonych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Reklama

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ustrzyki Dolne, odpady należy oddawać w terminach ustalonych w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych na rok 2020 lub zgodnie
z terminami wynikającymi z umowy na odbiór odpadów, w przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Na mocy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, kto nie wykonuje powyższych obowiązków podlega karze grzywny, a postępowanie toczy się według przepisów Kodeksu postępowania w sprawacho wykroczenia.

Kosze uliczne są regularnie opróżniane przez pracowników służb komunalnych, jednak ilość odpadów zbieranych z tych koszy drastycznie wzrasta. Zaśmiecanie ulic naszego miasta nie poprawi jego wizerunku, a co więcej, niszczy wszystkie wysiłki, które są czynione na rzecz utrzymania czystości i porządku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec UD

    Ostatnio ktoś prywatne śmieci wyrzucił do śmietnika znajdującego się na cmentarzu a to naprawdę już przesada !!!

  • rok temu | ocena +1 / -1

    Niezadowolony

    A moze by tak stworzyć porzadne warunki do pozbywania sie śmieci i nie zdzierac z przedsiebiorcow. Zapewniam ze problem sam sie rozwiąże. Narazie Pan burmistrz jedynie próbuje prowadzic dyktature zamiast byc przewodnikiem. I to na kazdym gruncie nie tylko śmieci.